Wywiady
0 razy skomentowano

Loudwire: M. Shadows z Avenged Sevenfold | 3/14

Dodany przez | 04/12/2014
Informacje
 
 

Podczas niedawnej audycji Loudwire Nights radiowa bogini i gospodyni programu Full Metal Jackie rozmawiała z wokalistą Avenged Sevenfold M. Shadowsem. Wywiad obejmował takie tematy jak najnowszy krążek zespołu Hail to the King, obecny stan przemysłu muzycznego, grę w golfa podczas trasy koncertowej i wiele innych.

Gdy rok temu najnowszy album Avenged Sevenfold zatytułowany Hail to the King pojawił się na rynku, fani dosłownie się na niego rzucili. Shadows omawia płytę i jej znaczenie z perspektywy czasu, po czym przechodzi do porównania wyników sprzedaży płyt teraz i w okresie złotej ery metalu. Wokalista opowiada również o nadchodzącej trasie z zespołami Hellyeah i Adrenaline Mob i wyraża swoją opinię na temat tego, czy Avenged Sevenfold jest zespołem metalowym. Oto zapis wywiadu.

Tu Full Metal Jackie i program Loudwiere Nights. Dzisiaj naszym gościem jest wokalista zespołu Avenged Sevenfold M. Shadows. Jak się masz?

Dobrze, dziękuję. A Ty?

Świetnie. Dziękuję, że znalazłeś dla nas czas. Najnowszy, szósty już, album Avenged Sevenfold zatytułowany Hail to the King jest drugim z kolei albumem, który zadebiutował na pierwszym miejscu. Gratuluję sukcesu.

Dziękuję, doceniam to.

Wiele zespołów jest tak pochłonięta kreatywnym procesem tworzenia albumu, że potrzebuje od 6 do 12 miesięcy by móc obiektywnie na niego spojrzeć. Teraz, gdy minęło trochę czasu od premiery, co według Ciebie najbardziej wyróżnia się na tym krążku?

Uwielbiam tą płytę. W kwestii produkcji jest to jeden z naszych ulubionych krążków. Piosenki lepiej niż kiedykolwiek przedtem prezentują się na żywo a to za sprawą przestrzeni i prostoty, co było naszym zamierzeniem od początku prac nad płytą. Przy każdym krążku wyznaczamy sobie cel, który chcemy osiągnąć podczas nagrań i tym razem chodziło nam o uzyskanie bardziej klasycznego rockowego czy metalowego brzmienia i myślę, że nam się to udało. Już nie mogę się doczekać tego dreszczyku, gdy zastanawiamy się nad brzmieniem następnej płyty.

Jak pod względem muzycznym wyobrażasz sobie rozwój Avenged Sevenfold i waszej rockowo-metalowej mieszanki?

Nie wiem. Trudno oceniać to w kategoriach rocka i metalu, ponieważ wiele rzeczy których słuchamy to starocie. Według mnie zbyt wiele osób skupia się na technicznej stronie metalu, co brzmi a co nie brzmi jak metal, co ma podwójny kop, więcej garów i techniki, bo sam jestem po prostu fanem piosenek. Uważam więc, że można napisać dobrą piosenkę zarówno w stylu rockowym jak i metalowym.
Osobiście chcę słuchać dobrych utworów i chcę słuchać zespołów i artystów, którzy chcą takie piosenki pisać, a uważam, że obecnie to się gdzieś zatraca. Bardzo często ludzie chcą posuwać się dalej niż inni artyści i tylko na tym się koncentrują. Nie potrafię tego zrozumieć.

Jakiej muzyki słuchasz?

Tej samej, której słucham od lat. Zanim do Ciebie zadzwoniłem słuchałem Pink Floyd. Często słucham Pink Floyd, The Doors, Eltona Johna, Black Sabbath, Metallica, GNR, Megadeth….. po prostu klasycznego rocka i metalu.

Co myślisz o powrocie wielu tych zespołów? Black Sabbath wciąż wydają płyty, wciąż koncertują. Megadeth też nadal jest aktywny...

To są moje ulubione zespoły więc cieszę się, że wciąż nagrywają płyty i jeżdżą w trasy. To są światowi giganci – spójrz na Sabbath, Metallicę. Iron Maiden – świat o nich nie zapomniał, tylko Ameryka. Przez ostatni 10 – 15 lat wyprzedawali stadiony na całym świecie. Dopiero co opuściliśmy Sao Paulo, podczas gdy chłopaki z Metallica właśnie tam pojechali by zagrać stadionowy koncert, który wyprzedał się w mgnieniu oka. To nie do wiary jak wielkie są nadal te zespoły i to super sprawa móc obserwować ich poczynania na międzynarodowej scenie. Meatl i rock są po prostu tak popularne.

Czy liczysz na to, że Avenged Sevenfold przetrwa próbę czasu i za 20 lat tak, jak te zespoły, nadal będziecie grać?

Zawsze ma się taką nadzieję, ale już teraz tak wiele rzeczy się zmieniło. Mamy do czynienia z kompletnie nową generacją. Weźmy na przykład  technologię i ilość muzyki, którą zasypywania są ludzie każdego dnia. Gdy kupujesz płytę na Spotify to nie musisz jej tak na prawdę nawet słuchać, bo często płacisz po prostu za abonament. Oczywiście sam jestem jeszcze młodym gościem, ale nawet wtedy gdy dorastałem gdy kupiło się płytę trzeba było poświęcić jej czas. Te wszystkie zespoły zyskały taką sławę bo każdy musiał kupić ich płytę. Pamiętam kiedy Korn wydał swój pierwszy album, lub gdy płyta Far Beyond Driven Pantery się ukazała, nie było takiej możliwości żebym nie słuchał ich płyt, bo przecież za nie zapłaciłem. Teraz gdy można wykupić abonament ludzie ściągają  utwory, nawet ich nie słuchając. Słuchają tylko pojedynczych piosenek, nie zależy im tak na prawdę na zespole. Dla takich zespołów jak nasz, Five Finger Death Punch czy Bullet For My Valentine i tych, które dopiero się pojawiają sytuacja będzie się pogarszać i trudno będzie zyskać taką popularność, bo ludzie są jakby rozproszeni tym, czym się w nich ciągle rzuca. Oczywiście mamy nadzieję, że pewnego dnia uda nam się osiągnąć ten pułap, ale to będzie trudne.

Wyobrażam sobie, że trudno jest dziś być porównywanym do zespołów, które istnieją dłużej niż Avenged Sevenfold, a już niemożliwością jest osiągnięcie takiej ilości sprzedanych płyt co historyczne grupy, które miału okazję zaczynać w czasach, gdy przemysł muzyczny był w znacznie lepszej kondycji.

Dokładnie tak. My zaczynaliśmy wtedy, gdy przemysł muzyczny zaczął poupadać. Kiedy wydaliśmy City of Evil ludzie mówili Wasza płyta sprzedaje się tylko w 30 tysiącach egzemplarzy tygodniowo. To dość słaby wynik w porównaniu z klasykami. Teraz zespoły, łącznie z naszym, zrobiłyby wszystko by osiągnąć taki wynik. Tak już się po prostu nie dzieje. Teraz masz szansę na pierwszą dwudziestkę jeśli będziesz sprzedawać 14 tyś. płyt na tydzień. Kupowanie płyt to już przeszłość. To dużo trudniejsze, zwłaszcza gdy patrzysz na zespoły, które sprzedały 200 milionów płyt i wiesz, że to już się nigdy nie powtórzy. Żaden zespół tego nie osiągnie, wiec musimy iść własną drogą. Nie chcemy podążać śladem tych zespołów, ale chcemy pisać dobre piosenki i grać dla naszych fanów.

Lata temu Ted Nugent i Kiss mieli własne automaty do gry we flipera i filmy animowane takie jak Heavy Metal i Yellow Submarine. Teraz wasza animowana gra wideo Deathbat daje waszym fanom połączenie muzyki, animacji i gry. Czy myśleliście o piosenkach z Hail to the King jak o grze wideo podczas nagrywania płyty?

W ogóle o tym nie myśleliśmy, ale przez cały ten czas opracowywaliśmy grę wideo, która ukaże się za kilka miesięcy, bo to również jest naszą pasją. Gramy w gry – to nasze pokolenie. Rozmawialiśmy o tym z ludźmi z Apple i powiedzieliśmy im „Myślimy, że gdyby Pink Floyd czy The Beatles mieli taką możliwość, stworzyliby właśnie coś takiego.” Teledyski tracą dziś na znaczeniu, sprzedaż płyt również więc szukamy innych kreatywnych środków wyrazu. Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad całkiem fajną grą na telefony komórkowe. Myślę, że młodsze pokolenie się tym zainteresuje, a starsi zapewne będą z tego kpić, ale dla nas jest to kolejna forma wyrażenia naszej kreatywności. Chcemy zrobić to jako pierwsi i zrobić to dobrze. Hail to the King to osobna historia, ponieważ do gry tworzymy osiem zupełnie nowych piosenek.

Czy możesz nam opowiedzieć coś więcej o Deathbat? Kiedy ujrzy światło dzienne i co możesz nam powiedzieć o samej grze?

Teraz jest w QA w fazie prób i mamy nadzieje, że do wakacji uda nam się ją wydać, ale wszystko w swoim czasie. Staram się być ostrożny w podawaniu konkretnej daty, ponieważ gdy to zrobisz i przekroczysz podany termin wszyscy zaczynają na ciebie krzyczeć. Wydamy ją kiedy będzie na to gotowa. Mamy nadzieje, że stanie się to przed wakacjami i że wszystko będzie chodziło bez żadnych zastrzeżeń.

Więc ludzie, którzy zawodowo zajmują się graniem w gry wideo teraz testują Deathbat?

(Śmiech) Tak.

Trasa Shepherd of Fire startuje 12 kwietnia i potrwa do połowy maja. Dlaczego postanowiliście zaprosić w trasę Hellyeah i Adrenaline Mob i jak blisko współpracujecie z ludźmi, którzy przygotowują wasze trasy koncertowe?

Współpracujemy z nimi na prawdę blisko, by stworzyć taką konfigurację, która przypadnie ludziom do gustu. Staramy się również, by nasi przyjaciele grali z nami. Staramy się też zabierać w trasy zespoły, które promują lub dopiero co wydały nowe płyty. Vinnie [Paul] przysłał mi kilka piosenek z nowej płyty, które tak mi się spodobały, że postanowiłem zaprosić ich na wspólna trasę. Początkowo mieliśmy grać z Motorhead i Hellyeah, ale Lemmy ma problemy zdrowotne i myślę, że ie chcą tak dużej trasy po Stanach. Pomyśleliśmy, żeby zabrać Hellyeah jako support, a potem zadzwoniliśmy do kumpli z Adrenaline Mob, którzy również wydali nową płytę. Po prostu lubimy zabierać ze sobą przyjaciół

Kiedy jesteście w trasie spędzacie czas z innymi zespołami z afiszu?

O tak, zdecydowanie. Każdy ma inne zainteresowania. Niektórzy oczywiście lubią sobie wypić, inni uprawiają sztuki walki. Ja lobię grać w golfa w wolne dni, podobnie chłopaki z Hellyeah i Russel z Adrenaline Mob. Na pewno będziemy się temu oddawać w wolnym czasie. Będziemy też spędzać dużo czasu razem za kulisami. Przyjaźnimy się z Vinniem od lat. Za każdym razem gdy jestem w Vegas czy w Texasie spotykamy się i spędzamy razem czas. Spotkam się z nim za kilka tygodni na wieczorze kawalerskim kolegi. To nasi kumple wiec to jasne, że będziemy razem spędzać czas.

Wyobrażam sobie Was razem grających w golfa. Chciałabym być wtedy w pobliżu. (śmiech)

(śmiech) Tak, w szczególności wyróżnia się Chad Gray ze swoim irokezem. Wyglądamy jak banda z Motley Crew, ale dobrze się przy tym bawimy.

Mam wrażenie, że historia Avenged Sevenfold zaczęła się od metalu. Gdzie Twoim zdaniem znajduje się dzisiaj zespół? Jesteś dumny z Waszych metalowych korzeni? Co myślisz o fanach metalu i sposobie w jaki odbierają Wasz zespół?

Ludzie mają mieszane uczucia odnośnie Avenged Sevenfold i metalu, ale jest to spowodowane kierunkiem, w którym podąża dzisiejszy metal i skąd przyszedł. Uważam, że Hail to the King ma więcej wspólnego z tradycyjnym metalem niż jakikolwiek z naszych poprzednich albumów. City of Evil był w oczywisty sposób swoistym wezwaniem do broni. To był album z serii melodyjnego metalu w szalonym stylu europejskim. Metal grany w latach 80-tych brzmiał inaczej, niż ten dzisiejszy – ta rytmiczna perkusja, głośne brzmienie i cały ten wrzask – nie do końca nas to pociąga i jeżeli ludzie uważają, ze nie jesteśmy zespołem metalowym to OK, możemy pozostać przy hard rocku. Piosenki takie jak ALittle Piece of Heaven i Dear God zainspirowane muzyką Oingo Bingo i muzyką country, a Critical Acclaim zainspirowana była hip-hopem. Lubimy mieszać gatunki i jesteśmy z tego dumni. Czy uważam nas za zespół metalowy?Tak i jesteśmy dumni z tej nazwy i z tej sceny, ale gdy ludzie mówią, że nie jesteśmy to też jest OK. Każdy ma prawo do własnej opinii.

Źródło: loudwire.com /


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796
Dodaj komentarz jako pierwsza osoba!
 
Odpowiedz na komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

 

    Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Pozostaw odpowiedź 
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796