Rubryki
5 razy skomentowano

UK Charts: Notowania z 01/09/13

Dodany przez | 02/09/2013
 

Ellie Goulding zapuszcza korzenie na brytyjskiej liście sprzedaży singli.

The UK Singles Chart

Bez zmian w stosunku do poprzedniego tygodnia pozostała pierwsza trójka na The UK Singles Chart. Liderką po raz trzeci jest Ellie Goulding z Burn, a dalsze pozycje okupują kolejno: niedawny „numer jeden” – Avicii feat. Aloe Blacc Wake Me Up!, oraz premiera sprzed tygodnia – Klangkaruseell feat. Will Heard Sonnentanz (Sun Don’t Shine).

Tydzień temu Burn obroniło 1. pozycję na liście, generując sprzedaż 80 095 kopii, co stanowiło najniższy tygodniowy wynik sprzedaży singla z 1. miejsca od połowy kwietnia br. Z kolei sprzedaż Burn w tygodniu objętym bieżącym notowaniem The UK Singles Chart wyniosła 62 270 kopii. Również i ten wynik sprzedażowy jest najniższy od połowy kwietnia br., czyli od tygodnia, gdy 1. pozycję obronił singiel Need U (100%) Duke’a Dumonta i A*M*E z tygodniowym nakładem 58 321 kopii.

Burn jest piątym w tym roku tytułem, który na 1. miejscu zestawienia singli pojawia się co najmniej po raz trzeci. Wcześniej 3-tygodniowy (albo dłuższy) pobyt na szczycie zaliczyły single: Justin Timberlake Mirrors (3 tygodnie), Daft Punk feat. Pharrell Williams Get Lucky (4 tygodnie), Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams Blurred Lines (4+1, czyli łącznie 5 tygodni), Avicii feat. Aloe Blacc Wake Me Up! (3 tygodnie).

Najwyżej notowana nowość pojawia się tym razem na miejscu 6. Utwór Lost Generation Rizzle Kicks to piąte nagranie w karierze tego duetu notowane w top 10 brytyjskiej listy (po Down With The Trumpets, Heart Skips A BeatWhen I Was A Youngster Mama Do The Hump). Najwyżej notowanym przebojem zespołu pozostaje kolaboracja z Ollym Mursem – Heart Skips A Beat, która dotarła do 1. pozycji końcem lata 2011 r.

Kolejna nowość w bieżącym notowaniu uplasowała się na miejscu 14. Jest to utwór Everything To Me będący pierwszym solowym singlem Shane’a Filana, członka nieistniejącego już boysbandu Westlife, który podczas swojej kariery zapoczątkowanej w 1999 r. umieścił na 1. miejscu listy aż 15 tytułów (w tym 1 z projektem Helping Haiti). Spośród zespołów jedynie The Beatles meldowali się na szczycie z większą liczbą swoich nagrań.

Mimo sukcesu albumu In A Perfect World zespołu Kodaline, do gustu nie przypadł Brytyjczykom kolejny singiel promujący to wydawnictwo – Brand New Day. Piosenka zajmuje dopiero 75. miejsce, podczas gdy wydane wcześniej single High Hopes i Love Like This plasowały się odpowiednio na miejscu 16. i 22. Album In A Perfect World swoją premierę miał w czerwcu br. i maksymalnie notowany był na miejscu 3.

Nie najlepiej radzi sobie na liście nowy singiel Olly’ego Mursa, Right Place Right Time. 3 pierwsze single z albumu o takim samym tytule notowane były w top 20 listy (Troublemaker #1, Army Of Two #12, Dear Darlin’ #5), tymczasem utwór tytułowy zatrzymuje się na razie tuż za top 40 (#41).

Wygląda na to, że wspólny singiel zwycięzcy 7. edycji brytyjskiego show The X Factor, Matta Cardle, oraz Melanie C spędzi w top 40 listy zaledwie 2 tygodnie. Loving You wystartowało przed tygodniem od pozycji 14., by spaść teraz na miejsce 37. Dla tej dwójki i tak będzie to jednak pewien sukces, biorąc pod uwagę, że Melanie C jako solistka od dawna nie lansuje już na Wyspach Brytyjskich żadnych przebojów, a Matt Cardle sukcesy na liście singli celebrował ostatnio na przełomie 2010 i 2011 r., gdy był świeżo upieczonym laureatem The X Factor.

Spośród singli, które oficjalnie trafiły do sprzedaży w okresie branym pod uwagę w aktualnym notowaniu, poza top 100 znalazły się m.in. Ciara feat. Nicki Minaj I’m Out oraz John Legend Made To Love.

Odnotować należy, że do sprzedaży w Wielkiej Brytanii trafił właśnie singiel Roar Katy Perry, a w piątek 6 września trafi do niej Flatline, czyli powrotny singiel pierwotnego składu Sugababes, występującego teraz pod nazwą Mutya Keisha Siobhan.

Notowanie z 01/09/2013 – top 40:

1. Ellie Goulding Burn
2. Avicii feat. Aloe Blacc Wake Me Up!
3. Klangkarussell feat. Will Heard Sonnentanz (Sun Don’t Shine)
4. Lana Del Rey vs Cedric Gervais Summertime Sadness
5. Miley Cyrus We Can’t Stop
6. Rizzle Kicks Lost Generation (nowość)
7. Lady Gaga Applause
8. DJ Fresh vs Diplo feat. Dominique Young Earthquake
9. Drake feat. Majid Jordan Hold On, We’re Going Home
10. Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams Blurred Lines
11. Sean Paul Other Side Of Love
12. Naughty Boy feat. Emeli Sandé Lifted
13. Jay Z feat. Justin Timberlake Holy Grail 
14. Shane Filan Everything To Me (nowość)
15. One Direction Best Song Ever
16. John Newman Love Me Again
17. OneRepublic Counting Stars
18. Naughty Boy feat. Sam Smith La La La
19. Ray Foxx feat. Rachel K Collier Boom Boom (Heartbeat)
20. Tinie Tempah feat. 2 Chainz Trampoline
21. Calvin Harris feat. Ayah Marar Thinking About You
22. Passenger Let Her Go
23. Icona Pop feat. Charli XCX I Love It
24. Justin Timberlake Take Back The Night
25. Macklemore & Ryan Lewis feat. Mary Lambert Same Love
26. Disclosure F For You
27. Arctic Monkeys Why’d You Only Call Me When You’re High?
28. Daft Punk feat. Pharrell Williams Get Lucky
29. Olly Murs Dear Darlin’
30. will.i.am Bang Bang
31. Imagine Dragons It’s Time
32. The Wanted We Own The Night
33. Le Youth C O O L
34. The 1975 Sex (nowość)
35. Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton Can’t Hold Us
36. Arctic Monkeys Do I Wanna Know?
37. Matt Cardle & Melanie C Loving You
38. Jason Derulo The Other Side
39. Bastille Things We Lost In The Fire (nowość)
40. Kanye West feat. Jamie Foxx Gold Digger (powrót)

Więcej informacji na temat powyższego notowania znaleźć można na stronie The Official Charts Company.

 

The UK Albums Chart

Przez 4 ostatnie tygodnie brak głośnych premier w sezonie wakacyjnym wykorzystywał duet Richard And Adam (finaliści programu Britain’s Got Talent) z albumem The Impossible Dream. Czwarty tydzień tego wydawnictwa na 1. miejscu zapewniła mu sprzedaż równa 17 664 kopie, co stanowiło najsłabszy w tym roku tygodniowy rezultat dający najwyższą lokatę na liście. W aktualnym notowaniu rzeczone wydawnictwo osuwa się jednak na pozycję 4., a prym wiedzie tytuł premierowy. Jest nim album Hail To The King amerykańskiego, ciężko grającego zespołu Avenged Sevenfold, który znalazł w ciągu tygodnia 21 147 nabywców.

Hail To The King to szósty studyjny album tej formacji. 2 pierwsze nigdy nie pojawiły się w brytyjskim top 100. Później notowania zespołu na Wyspach Brytyjskich zaczęły sukcesywnie rosnąć, stąd albumy z numerem porządkowym 3, 4 i 5 plasowały się coraz wyżej – odpowiednio na miejscach: 63., 24. i 5. Zespół był zatem na najlepszej drodze, by w końcu trafić na szczyt The UK Albums Chart, co stało się faktem w aktualnym notowaniu listy.

Gdyby jednak w minionym tygodniu pierwszy album producenta ukrywającego się pod pseudonimem Naughty Boy, któremu zawdzięczamy jeden z tegorocznych „numerów jeden” na The UK Singles Chart, utwór La La La (feat. Sam Smith), znalazł na Wyspach ok. 1000 dodatkowych nabywców, to jego Hotel Cabana, a nie Hail To The King, byłby nowym „numerem jeden” na liście sprzedaży albumów w Wielkiej Brytanii. Tymczasem wydawnictwo sygnowane nazwą Naughty Boy debiutuje na miejscu 2.

Top 3 listy albumów uzupełnia drugi album Ellie Goulding, Halcyon, którego sprzedaż została wzmocniona świeżo wydaną reedycją zatytułowaną Halcyon Days. Standardowa wersja longplaya w październiku 2012 r. zadebiutowała na miejscu 2. zestawienia, a debiutancki album Ellie pt. Lights zimą 2010 r. był na liście „numerem jeden”. Jak widać, sukces singla Burn okazał się niewystarczający, by Halcyon Days ponownie przywiodło Ellie na szczyt listy albumów.

W top 10 debiutuje ponadto 4. longplay grupy Franz Ferdinand pt. Right Thoughts, Right Words, Right Action. Miejsce 6. to jednak najsłabsza jak dotąd pozycja studyjnego albumu tego zespołu. Pierwsze 3 albumy Franz Ferdinand notowane były bowiem w top 3 brytyjskiego zestawienia sprzedaży albumów (Franz Ferdinand #3, You Could Have It So Much Better #1, Tonight: Franz Ferdinand #2).

Niżej niż zwykle zadebiutował również nowy album Newtona Faulknera. Muzyk, który w Polsce jest mniej więcej tak popularny, jak Honorata Skarbek za Oceanem, 3 swoje poprzednie albumy umieszczał w top 3 listy, z czego 2 (w tym Write It On Your Skin z 2012 r.) były nawet „numerem jeden” na Wyspach. Tymczasem najnowsze Studio Zoo w tygodniu premiery z trudem zmieściło się w top 10 (#10).

Ciekawy rekord przypada w udziale zespołowi Fisherman’s Friends, którego album One And All zadebiutował na pozycji 29. Jeden z jego członków liczy już 79 wiosen, co czyni go najstarszym muzykiem będącym członkiem zespołu, który trafił do top 40 The UK Albums Chart.

Ogromny spadek na liście notuje najwyżej notowana nowość sprzed tygodnia – album Where You Stand zespołu Travis, który osuwa się z miejsca 3. na 31. Podobnie dzieje się z 3 innymi tytułami, które w poprzednim notowaniu również wystartowały od (względnie) wysokich lokat. Album Paradise Valley Johna Mayera spada z miejsca 4. na 48., The Ghost Of The Mountain supergrupy Tired Pony spada z miejsca 14. na 50, a Doris Earla Sweatshirta – z miejsca 23. na 90.

Wśród albumowych premier, które powalczą o miejsce w top 40 w następnym notowaniu, znajdują się m.in.: Babyshambles Sequel To The Prequel, Glasvegas Later… When The TV Turns To Static, Hot Natured Different Sides Of The Sun, John Legend Love In The Future, Nine Inch Nails Hesitation Marks, Rizzle Kicks Roaring 20s i The 1975 The 1975.

Notowanie z 01/09/2013 – top 40:

1. Avenged Sevenfold Hail To The King (nowość)
2. Naughty Boy Hotel Cabana (nowość)
3. Ellie Goulding Halcyon (Halcyon Days)
4. Richard And Adam The Impossible Dream 
5. Bob Dylan Another Self Portrait: 1969-1971. The Bootleg Series Vol. 10 (nowość)
6. Franz Ferdinand Right Thoughts, Right Words, Right Action (nowość)
7. Rudimental Home
8. Stereophonics Graffiti On The Train
9. Bastille Bad Blood
10. Newton Faulkner Studio Zoo (nowość)
11. Kodaline In A Perfect World
12. Disclosure Settle
13. Passenger All The Little Lights
14. Imagine Dragons Night Visions
15. Calvin Harris 18 Months 
16. Michael Bublé To Be Loved 
17. One Direction Take Me Home
18. David Guetta Nothing But The Beat 
19. Tom Odell Long Way Down
20. Olly Murs Right Place Right Time
21. Stereophonics Best Of Stereophonics: Decade In The Sun (powrót)
22. Bruno Mars Unorthodox Jukebox
23. Jake Bugg Jake Bugg
24. Biffy Clyro Opposites
25. Rod Stewart Time
26. Mumford & Sons Babel
27. Jay Z Magna Carta… Holy Grail
28. Emeli Sandé Our Version Of Events
29. Fisherman’s Friends One And All (nowość)
30. Justin Timberlake The 20/20 Experience
31. Travis Where You Stand
32. Lana Del Rey Born To Die
33. P!nk The Truth About Love
34. One Direction Up All Night
35. Eminem Curtain Call: The Hits
36. Jahméne Douglas Love Never Fails
37. The Lumineers The Lumineers
38. Daft Punk Random Access Memories
39. Chase & Status No More Idols
40. André Rieu Rieu Royale (nowość)

Więcej informacji na temat powyższego notowania znaleźć można na stronie The Official Charts Company.

Cotygodniowe notowania The UK Singles Chart oraz The UK Albums Chart komentuję ponadto na profilu MUZYKO(B)LOGa na Facebooku.


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Notice: Undefined variable: comment_num in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-content/themes/steam/comments.php on line 16
razy skomentowano
 
Odpowiedz na komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

 

    Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Pozostaw odpowiedź 
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796