Rubryki
0 razy skomentowano

Melodyczny Rarytas #1

Dodany przez | 11/10/2014
Informacje
 
 

Melodyczny kocioł ma to do siebie, że znajduje się w nim wiele składników. Jest odrobina goryczy, której część wylała się z niego ostatnio, jest trochę tajemnic, ale jest też mnóstwo rarytasów, które mi smakują i z chęcią będę się nimi z Wami dzielił. Dziś więc daję spokój mojemu marudzeniu i wyciągam dla Was z kotła świeżutki utwór. Autorem piosenki, która w tym tygodniu wprawiła mnie w zachwyt, jest pochodzący z Londynu Jack Garratt, który na brytyjskim rynku muzycznym pojawił się niespełna 9 miesięcy temu, z miejsca wzbudzając niemałe zainteresowanie.

Pierwsze dwa single Jacka nie wgniotły mnie w fotel, jednak kolejnemu utworowi zdecydowanie się to udało. Worry ma dla mnie wszystko, czego oczekuję od dobrego, popowego utworu z nieco ambitniejszym brzmieniem. Perfekcyjnie dobrana elektronika, chwytliwy refren, niegłupi tekst oraz wisienka na torcie w postaci fenomenalnego wokalu londyńczyka. W utworze dosłownie się zakochałem, a na mojej playliście pozostanie zapewne przez całą jesień.

Chętnych na więcej informacji o Jacku śpieszę poinformować, że w połowie lipca wydał on swoją debiutancką EP-kę pt. Remnants, której z pewnością powinniście dać szansę, bo jest tego warta. Cztery utwory, które się na niej znajdują, to jednak zdecydowanie za mało – dlatego też z niecierpliwością wyczekuję informacji o kolejnej EP-ce lub, o czym marzę, longplayu.

Jack Garratt (fot. liverpoolsoundcity.co.uk)