Rubryki
0 razy skomentowano

Billboard: Notowania z 16/01/14

Dodany przez | 21/01/2014
Informacje
 
 

Amerykańska lista sprzedaży albumów spowita disneyowskim Lodem, a na liście singli królują bardziej swojskie klimaty…

The Billboard Hot 100

Pomimo tego, że utwór Timber Pitbulla i Ke$hy nie jest obecnie ani liderem rynku radiowego, ani najchętniej kupowanym plikiem muzycznym, ani najpopularniejszym tytułem w serwisach streamingowych lub subskrypcyjnych, po podliczeniu wszystkich komponentów listy The Billboard Hot 100 to na jego konto wpływa ponownie najwięcej punktów. W konsekwencji Timber pozostaje na 1. miejscu zestawienia, stając się jego liderem po raz drugi. W sprzedaży cyfrowej Timber zajmuje 2. miejsce, w amerykańskim airplayu – 3., a w streamingu – również 3. Timber jest drugim w karierze amerykańskim „numerem jeden” Pitbulla, a trzecim Ke$hy.

Nie zmienia się również miejsce 2. Hot 100, na które w poprzednim notowaniu wspiął się zespół OneRepublic z singlem Counting Stars, wyrównując w ten sposób swoje najlepsze osiągnięcie na Hot 100 w postaci 2. miejsca singla Apologize. Tydzień temu różnica w tygodniowej liczbie punktów (zebranych w sprzedaży, airplayu, streamingu i subskrypcji) między Timber Counting Stars wynosiła 9%; aktualnie kurczy się nieznacznie – do poziomu 8%.

Do top 5 wbija się już namaszczony przez amerykańskich melomanów na singla utwór Dark Horse Katy Perry z gościnnym udziałem rapera Juicy’ego J. Po awansie przed tygodniem z miejsca 11. na 6. w kolejnym notowaniu Dark Horse zajmuje już pozycję 4. Tymczasem Unconditionally, które poległo w roli drugiego singla z albumu Prism (maksymalna pozycja: #14), spada z miejsca 29. na 32. Znacznie lepiej radzi sobie nadal dużo przecież starszy tytuł – singiel Roar, który notowany jest na miejscu 13. Dark Horse jest obecnie najlepiej sprzedającym się cyfrowo singlem w USA. Dla Perry jest to już dziesiąty tytuł, który choćby przez 1 tydzień nosił miano najlepiej sprzedającego się cyfrowo utworu w USA. Więcej takich utworów miała jedynie Rihanna – 13.

Do pierwszej dziesiątki zbliża się już towar eksportowy z Wielkiej Brytanii – singiel Pompeii zespołu Bastille. Piosenka notuje awans z miejsca 18. na 12. i jest na dobrej drodze, by przynieść popularnej już nie tylko na Wyspach grupie pierwszy w karierze utwór notowany w amerykańskim top 10. W tym samym kierunku zmierza Lorde z singlem Team. Po tym, jak jej Royals przewodziło Hot 100 przez 9 kolejnych tygodni, wokalistka z pewnością chciałaby udowodnić (i właśnie to czyni), że nie jest typowym „one-hit wonder”. Team przesuwa się z miejsca 14. na 11. Swoje notowania wyraźnie zwiększa również John Newman z singlem Love Me Again, który awansuje z miejsca 59. na 36.

W walkę o wysokie lokaty włączy się niebawem Pharrell Williams, którego Happy w poprzednim notowaniu debiutowało na miejscu 98., by przeskoczyć teraz na miejsce 56.

Pozostałe ważne informacje z amerykańskiej listy przebojów:

10 najlepiej sprzedających się cyfrowo singli w USA w tygodniu obejmowanym aktualnym notowaniem: #1 Katy Perry feat. Juicy J Dark Horse – 243 tysiące kopii (wzrost o 6% względem poprzedniego notowania), #2 Pitbull feat. Ke$ha Timber – 227 tysięcy kopii (spadek o 25%), #3 A Great Big World feat. Christina Aguilera Say Something – 218 tysięcy kopii (spadek o 10%), #4 OneRepublic Counting Stars – 185 tysięcy kopii (spadek o 22%), #5 Eminem feat. Rihanna The Monster – 162 tysiące kopii (spadek o 27%), #6 Passenger Let Her Go – 146 tysięcy kopii (spadek o 21%), #7 Aloe Blacc The Man – 139 tysięcy kopii (wzrost o 191%), #8 Lorde Team – 125 tysięcy kopii (wzrost o 6%), #9 Bastille Pompeii – 124 tysiące kopii (wzrost o 9%), #10 Idina Menzel Let It Go – 118 tysięcy kopii (spadek o 9%).

Najwięcej w sprzedaży cyfrowej względem poprzedniego tygodnia zyskuje utwór (Digital Sales Gainer): Aloe Blacc The Man. Dzięki temu piosenka awansuje na Hot 100 z miejsca 79. na 24. (największy awans w zestawieniu). W stawce pojawia się dopiero po raz trzeci. Utwór popularność zawdzięcza temu, iż wykorzystano go w spocie reklamowym.

Najpopularniejszy utwór w amerykańskim airplayu: Eminem feat. Rihanna The Monster (po raz szósty).

Najwięcej w amerykańskim airplayu względem poprzedniego notowania zyskuje utwór (Airplay Gainer): Katy Perry feat. Juicy J Dark Horse (wzrost o 36% względem poprzedniego tygodnia) (po raz drugi).

Najpopularniejszy tytuł w serwisach streamingowych: Miley Cyrus Wrecking Ball (po raz trzynasty).

Najwięcej w amerykańskim streamingu względem poprzedniego tygodnia zyskuje utwór: Katy Perry feat. Juicy J Dark Horse.

Najpopularniejszy tytuł w serwisach subskrypcyjnych (z muzyką na żądanie): Katy Perry feat. Juicy J Dark Horse.

W top 100 pojawia się 8 nowości: #88 Lucy Hale You Sound Good To Me, #90 Beyoncé Partition, #93 Randy Houser Goodnight Kiss, #94 Thomas Rhett Get Me Some Of That, #95 Eric Church Give Me Back My Hometown, #96 J. Cole feat. Amber Coffman & The Cults She Knows, #98 Flo Rida How I Feel, #100 SoMo Ride.

Największy spadek: z #74 na #91 – Justin Timberlake TKO.
Największy awans: z #79 na #24 – Aloe Blacc The Man.
Najdłużej na liście: 72 tygodnie – Imagine Dragons Radioactive (aktualnie #31).

Notowanie z 16/01/2014 – top 40:

1. Pitbull feat. Ke$ha Timber
2. OneRepublic Counting Stars
3. Eminem feat. Rihanna The Monster
4. Katy Perry feat. Juicy J Dark Horse
5. A Great Big World feat. Christina Aguilera Say Something
6. Passenger Let Her Go
7. Lorde Royals
8. Avicii feat. Aloe Blacc Wake Me Up!
9. Imagine Dragons Demons
10. One Direction Story Of My Life
11. Lorde Team
12. Bastille Pompeii
13. Katy Perry Roar
14. Miley Cyrus Wrecking Ball
15. Ellie Goulding Burn
16. Beyoncé feat. Jay Z Drunk In Love
17. Drake feat. Majid Jordan Hold On, We’re Going Home
18. Zedd feat. Hayley Williams Stay The Night
19. Lady Gaga feat. R. Kelly Do What U Want
20. The Neighbourhood Sweater Weather
21. Kid Ink feat. Chris Brown Show Me
22. Macklemore & Ryan Lewis feat. ScHoolboy Q & Hollis White Walls
23. Mike WiLL Made-It feat. Miley Cyrus, Wiz Khalifa & Juicy J 23
24. Aloe Blacc The Man
25. Idina Menzel Let It Go
26. Sara Bareilles Brave
27. YG x Jeezy x Rich Homie Quan My Hitta
28. Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams Blurred Lines
29. Jason Derulo feat. 2 Chainz Talk Dirty
30. Capital Cities Safe And Sound
31. Imagine Dragons Radioactive
32. Katy Perry Unconditionally
33. Luke Bryan Drink A Beer
34. Miley Cyrus Adore You
35. Florida Georgia Line Stay
36. John Newman Love Me Again
37. Lady Gaga Applause
38. American Authors Best Day Of My Life
39. David Nail Whatever She’s Got
40. Chris Brown feat. Nicki Minaj Love More

Pełne notowanie odnaleźć można na stronie magazynu Billboard.

 

The Billboard 200

Dzięki temu, iż w poprzednim notowaniu ścieżka dźwiękowa do animowanego filmu Disneya pt. Frozen – Kraina Lodu wdrapała się na szczyt amerykańskiej listy sprzedaży albumów (po awansie z miejsca 4)., stała się dopiero czwartą w historii ścieżką dźwiękową do filmu animowanego notowaną na szczycie The Billboard 200Frozen – Kraina Lodu utrzymuje prowadzenie na liście i tym sposobem jest dopiero drugim soundtrackiem do filmu animowanego, który na 1. miejscu spędza więcej niż 1 tydzień. Rekordzistą pozostaje album z muzyką do filmu Król Lew, która aż 10-krotnie plasował się na 1. miejscu The Billboard 200 (choć nie w sposób nieprzerwany). Ostatnim zaś soundtrackiem, już bez zawężeń do filmów animowanych, który spędził na 1. miejscu więcej niż 1 tydzień, była ścieżka dźwiękowa do filmowego musicalu Dreamgirls, która na początku 2007 r. notowana była na szczycie dwukrotnie.

W poprzednim notowaniu soundtrack do Frozen – Krainy Lodu przewodził listą, legitymując się sprzedażą w granicach 165 tysięcy kopii. W bieżącym notowaniu drugi szczyt temu tytułowi przynosi blisko dwukrotnie niższa tygodniowa sprzedaż rzędu 86 tysięcy kopii. Jest to najniższa tygodniowa sprzedaż lidera listy od pół roku (od lipca 2013 r.), gdy na 1. miejsce wspiął się J. Cole z albumem Born Sinner z nakładem w granicach 58 tysięcy kopii.

Mimo prognoz, iż na 1. miejsce albumowego zestawienia powróci Beyoncé z albumem o tytule Beyoncé, nowe wydawnictwo wokalistki znajduje tym razem 79 tysięcy nabywców (tydzień wcześniej było ich 130 tysięcy), co wystarcza do zajęcia 2. miejsca. Album 3 swoje pierwsze tygodnie na liście spędził na 1. miejscu, a przed tygodniem zwolnił tę pozycję soundtrackowi do Frozen – Krainy Lodu. Album Beyoncé utrzymuje zatem 2. miejsce na liście.

Na miejscu 3. pojawia się pierwsza nowość – jedyna notowana w top 10. Jest nią wydawnictwo rapera o pseudonimie Kid InkMy Own Lane, które znajduje w ciągu tygodnia 50 tysięcy nabywców. Jego poprzedni album, Up & Away, wydany został w 2012 r. przez niezależną wytwórnię i na The Billboard 200 zawędrował maksymalnie na miejsce 20.

Aby zamykać aktualne top 10, wystarczyło sprzedać niewiele ponad 17 tysięcy kopii swojego wydawnictwa, czego dokonał R. Kelly ze swoim albumem Black Panties. Od 1991 r., gdy podawane są oficjalne dane liczbowe co do poziomu sprzedaży konkretnych tytułów, tylko dwukrotnie album z 10. miejsca legitymował się niższą tygodniową sprzedażą niż ta, która gwarantuje teraz R. Kelly’emu miejsce w pierwszej dziesiątce. Oba takie przypadki zdarzyły się w 2012 r.

Sensacja z Wysp Brytyjskich, John Newman, na The Billboard 200 debiutuje ze swoim pierwszym albumem Tribute na średnio zadowalającym miejscu 24. Tymczasem Aloe Blacc, którego EP-ka Wake Me Up startowała przed tygodniem od miejsca 195., jest tym razem sprawcą największego awansu na liście – bo aż na miejsce 32.

Sprzedaż albumów z miejsc od 4. do 10. wynosi: #4 Eminem The Marshall Mathers LP 2 – 36 tysięcy kopii (spadek o 55% w stosunku do poprzedniego tygodnia), #5 Lorde Pure Heroine – 33 tysiące kopii (spadek o 28%), #6 One Direction Midnight Memories – 24 tysiące kopii (spadek o 46%), #7 Katy Perry Prism – 23 tysiące kopii (spadek o 55%), #8 Miley Cyrus Bangerz – 20 tysięcy kopii (spadek o 34%), #9 Imagine Dragons Night Visions – 17 tysięcy kopii, #10 R. Kelly Black Panties – 17 tysięcy kopii.

Notowanie z 16/01/2014 – top 40:

1. Soundtrack Frozen – Kraina Lodu
2. Beyoncé Beyoncé
3. Kid Ink My Own Lane (nowość)
4. Eminem The Marshall Mathers LP 2
5. Lorde Pure Heroine
6. One Direction Midnight Memories
7. Katy Perry Prism
8.  Miley Cyrus Bangerz
9. Imagine Dragons Night Visions
10. R. Kelly Black Panties
11. Drake Nothing Was The Same
12. Florida Georgia Line Here’s To The Good Times
13. Luke Bryan Crash My Party
14. Soundtrack Inside Llewyn Davis 
15. Kompilacja Now 48
16. Justin Timberlake The 20/20 Experience: 2 Of  2
17. OneRepublic Native
18. Garth Brooks Blame It All On My Roots: Five Decades Of Influences
19. Billie Joe + Norah Foreverly
20. Childish Gambino Because The Internet
21. Bastille Bad Blood
22. Lady Gaga ARTPOP
23. Arctic Monkeys AM
24. John Newman Tribute (nowość)
25. Macklemore & Ryan Lewis The Heist
26. Passenger All The Little Lights
27. Bruno Mars Unorthodox Jukebox
28. Sara Bareilles The Blessed Unrest
29. Britney Spears Britney Jean
30. Jhene Aiko Sail Out (EP)
31. B.o.B Underground Luxury
32. Aloe Blacc Wake Me Up (EP)
33. The Neighbourhood I Love You.
34. Avicii TRUE
35. Lana Del Rey Born To Die
36. Fall Out Boy Save Rock And Roll
37. Arcade Fire Reflektor
38. Blake Shelton Based On A True Story…
39. Soundtrack The Secret Life Of Walter Mitty
40. Stephen Malkmus And The Jicks Wig Out At Jagbags (nowość)

Pełne notowanie odnaleźć można na stronie magazynu Billboard.

Więcej tekstów mojego autorstwa przeczytać można na moim blogu.


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796
Dodaj komentarz jako pierwsza osoba!
 
Odpowiedz na komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

 

    Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Pozostaw odpowiedź 
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796