NAJNOWSZE ARTYKUłY
 

Historia powstania musicalu

Dodany przez Aleksandra Degórska| 09/04/2015
Powstanie gatunku musical związane jest z pierwszymi przedstawieniami muzycznymi w Ameryce północnej w XVIII w.

Polski i radziecki punk rock

Dodany przez Aleksandra Degórska| 22/03/2015
Punkowa rewolta przenikła również na wschód. Pod koniec lat 70. w Polsce oraz w ZSRR powstały pierwsze punkowe kapele, które odcisnęły trwałe piętno w historii rocka.

Historia punk rocka

Dodany przez Aleksandra Degórska| 01/03/2015
Punk to odmiana rocka, która stała się wyznacznikiem zbuntowanego pokolenia drugiej połowy lat 70. Ich niezadowolenie przejawiało się w postawie nonkonformistycznej podkreślającej inność subkultury punkowców. Byli oni zbuntowanymi dziećmi, które pogardziły tradycją i stworzyły swój własny świat, całkowicie odmienny – szalony, brzydki, buntowniczy z agresywną punkową muzyką w tle.

Początki rocka w ZSRR

Dodany przez Aleksandra Degórska| 15/02/2015
Zachodnie zjawisko rocka, choć z opóźnieniem, przenikało również na grunt radziecki. Powstaje rockowa subkultura, która nie chce dostosować się do ogólnie przyjętych zasad. Muzycy poprzez twórczość ukazują swoją inność i bunt wobec zastanej rzeczywistości. W niniejszym felietonie chciałabym przybliżyć Wam proces powstania muzyki rockowej w Związku Radzieckim, jej rozwoju i ewolucji w kierunku show – biznesu.

Historia powstania rocka

Dodany przez Aleksandra Degórska| 01/02/2015
Muzyka rockowa jest światowym fenomenem młodzieżowej subkultury. W wielu krajach przyczyniła się ona do rewolty obyczajowej. Aby dokładnie zrozumieć to zjawisko, należy przestudiować historię powstania tego gatunku muzycznego, który wpłynął na wytworzenie się buntowniczej subkultury młodego pokolenia.