NAJNOWSZE ARTYKUłY
 

Woodkid

Dodany przez Maciej Wojcieszek| 05/04/2015
Yoann Lemoine, czyli Woodkid, gościł niedawno w naszym kraju, gromadząc na swoim warszawskim koncercie wierne grono sympatyków. Ilu z Was jednak wie, że Francuz jest związany z naszym krajem więzami dużo głębszymi, niż można by się tego spodziewać? Wprawdzie Yoann urodził się w Lyonie, ale jego matka wywodzi się z polskiej rodziny żydowskiej.

Jessie Ware

Dodany przez Maciej Wojcieszek| 05/04/2015
Londyńska scena klubowa zawsze miała znaczący wpływ na kształtowanie się wizerunku muzyki brytyjskiej w świecie.

James Blake

Dodany przez Maciej Wojcieszek| 05/04/2015
Rywalizacja o tegoroczną nagrodę Mercury Prize dla najlepszego brytyjskiego albumu roku należała do wyjątkowo zaciętych.

Sam Smith

Dodany przez Maciej Wojcieszek| 05/04/2015
Głos Sama Smitha jest doskonale znany większości czytelników SoundUniverse. O sympatycznym Angliku zrobiło się głośno, kiedy współpraca z Disclosure zaowocowała pierwszym hitem firmowanym przez projekt braci Lawrence – Latch.

Wojtek Pilichowski (Soundedit ’14)

Dodany przez Sebastian Mnich| 17/10/2014
Dotychczas wydał osiem płyt, plus cztery koncertowe, z których trzy doczekały się wydawnictwa DVD. Artysta sygnuje swoim nazwiskiem cztery „szkoły gry na gitarze basowej”. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny. Podczas Soundedit wystąpi w sobotę – 25 października.

Haydn Bendall (Soundedit ’14)

Dodany przez Sebastian Mnich| 17/10/2014
Najskromniejszy, a zarazem producent z największym dorobkiem zawodowym spośród gości Soundedit. Jako student wiązał swoje nadzieje z medycyną lub nauczaniem. Jednocześnie jednak dał się uwieść magii pracy w studio nagraniowym. W 2013 r. otrzymał nagrodę Festiwalu Człowieka ze Złotym Uchem, a w tym roku poprowadzi warsztat pt. Sekrety miksu.