Recenzje
10 razy skomentowano

Hideaway (Singiel)

Dodany przez | 10/04/2014
Informacje
 
Gł. Gatunek
Dod. Gatunki
Wykonawcy Uczestniczący

Kiesza

Kompozytorzy / Producenci

Kiesza / Rami Samir Afuni

Wytwórnia

Lokal Legend

Data Wydania

24/01/2014

Tracklista
 

1. Hideaway (4:11)

 

Oto kłania się nam jeden z najjaśniejszych punktów klubowej muzyki ostatnich miesięcy, który przywołuje na myśl house’owe klasyki podbijające europejskie parkiety w połowie lat 90. zeszłego stulecia, a wśród nich w szczególności Push The Feeling On czy (może już nie klasyk) Surrender Your Love Nightcrawlers.

Dodatkowym atutem singla Kieszy, i to całkiem znaczącym, jest nakręcone w jednym ujęciu, taneczno-uliczne wideo z Brooklynu, w którym pochodząca z Kanady wokalistka o nieoczywistej urodzie, nie tylko swoją stylizacją, przenosi nas w czasie o jakieś ćwierć wieku (wstecz, rzecz jasna), mimo że jej kawałek brzmi już bardziej nowocześnie (nawet jeżeli tak wyraźnie nawiązuje do lat 90.).

Przy pierwszym odsłuchu, zwłaszcza gdy odbywa się on w oderwaniu od teledysku, Hideaway może nie chwycić. Ale jeżeli tylko mało siermiężne, deephouse’owe klimaty znajdują się w spektrum naszych muzycznych fascynacji, singiel Kieszy najpewniej nie spłynie po nas jak po kaczce. Najlepiej jednak od razu zasiąść przed ekran komputera i nie tylko posłuchać, ale i obejrzeć obrazek do Hideaway.  Uwaga zatem nadwiślańskie dyskoteki – Kiesza is in da house!

O aktualnych singlach piszę również na MUZYKO(B)LOGu.

okładka singla: Kiesza – Hideaway (fot. materiały prasowe)

Plusy

- klubowy anturaż
- chwytliwy hook
- nakręcony w jednym ujęciu teledysk

Minusy

- wokal w wyższych rejestrach może wydawać się za bardzo piskliwy

Ocena recenzenta
Nota
8.5

Przewiń
Ocena czytelników
Twoja nota
7.4

Ocena została już oddana