0 razy skomentowano

Ralph Alessi rozpocznie cykl JaZZ i okolice

Dodany przez | 11/09/2014
 

Trębacz ze swoim kwartetem wystąpi w katowickim Jazz Clubie Hipnoza 7 października.

Ralph Alessi to uznany amerykański trębacz, kompozytor, a także dyrektor nowojorskiej School for Improvisational Music. Od 1991 roku aktywnie uczestniczy w jazzowej scenie Nowego Jorku, na swoim koncie ma wspólne wydawnictwa i występy z takimi muzykami jak Uri Caine, Ravi Coltrane, Steve Coleman, czy Jim Black. Wydał dziewięć albumów sygnowanych własnym nazwiskiem. Ostatni, zatytułowany Baida, zrealizował dla prestiżowej wytwórni ECM Records. To właśnie ten krążek Alessi będzie promować podczas swojego kolejnego polskiego występu.

Muzykowi towarzyszyć będą Gary Versace na fortepianie, Drew Gress za kontrabasem i Nasheet Waits na perkusji.

Please enter the url to a YouTube video.

 

Koncert Ralph Alessi Baida Quartet odbędzie się 7 października w katowickim Jazz Club Hipnoza o 20:00. Bilety w cenie 40zł można nabyć już za pośrednictwem portalu Ticketportal.pl. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku.

Cykl JaZZ i okolice odbywa się na terenie Śląska niezmiennie od dziewięciu lat. Celem koncertów jest zaprezentowanie melomanom najnowszych obszarów muzycznych poszukiwań w dziedzinie improwizacji, stawiając na aktualności muzyki jazzowej oraz tworzące ją kreatywne artystycznie środowiska w Polsce i na świecie.

Do jazzu zawsze jest blisko. Wstąp, kup bilet i usłysz.