Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Znamy pełny skład Unsound x Up to Date

Dodany przez | 10/04/2018
Informacje
 
 

Impreza na Jasnej 1 za nieco ponad dwa tygodnie, a my właśnie poznaliśmy wszystkich wykonawców. 

W dniach 19-21 kwietnia warszawski klub Jasna 1 przejmą dwa festiwale muzyki elektronicznej – krakowski Unsound i białostocki Up to Date. Organizowana przez nie impreza stanowi pomost między nimi i ma łączyć muzyczne eksperymenty z szaleńczym rave. Dwa tygodnie temu poznaliśmy pierwszych artystów wydarzenia, teraz skład został domknięty. Oto wykonawcy, którzy dopełnili line-up:

Wacław Zimpel / Lee Gamble / Ter live / ISNT / Rrrkrta / Marco Shuttle / Michał Wolski live / KRY / Rusałka / Young Majli

Organizatorzy postawili na polską reprezentację. Dzisiaj do programu imprezy dołączyło bowiem tylko dwóch zagranicznych artystów. Marco Shuttle, urodzony we Włoszech, ale mieszkający w Berlinie producent minimal techno o rytualnym brzmieniu, zagra w sobotę, a Lee Gamble, Brytyjczyk sprawnie lawirujący między techno, IDM, a nawet outsider house, wystąpi dzień wcześniej.

Do polskich artystów należy przywiązać większą wagę, bo stanowią oni lwią część imprezy. Wacław Zimpel ze swoim solowym popisem poprzedzi w czwartek Tima Heckera. Tym samym dzień ten zapowiada się na pełen muzycznych doznań. Wszak post-minimalizm Zimpla stanowić może idealne wprowadzenie do niemal akustycznego ambientu Heckera.

Ter, znana ze współpracy z Mirtem (zeszłoroczny koncert na OFF Festivalu czy wspólny album Bacchus Where Are You), posiłkuje się w swojej muzyce syntezatorem modularnym, dzięki któremu tworzy inspirowane m. in. krautrockiem techno i ambient. ISNT nie może się zdecydować, czy grać techno, czy eksperymentować, ale to i to wychodzi jej dobrze. Rrrkrta nie tylko gra techno sety, ale też wydaje płyty i organizuje imprezy (Brutaż i Światło). Natomiast Michał Wolski to jeden z najlepszych towarów eksportowych polskiego techno. Wydawał m. in. w Eerie, Nonplus Records czy Blank Slate, a swoje brzmienie często poszerza też o dub albo ambient. KRY, Rusałka i Young Majli zyskują oryginalnością – czy to wplataniem metalowych elementów do setów (KRY), czy mieszaniem ciepłych i zimnych dźwięków (Young Majli) albo graniem post-dubstepu (Rusałka).

Trzydniowe bilety na warszawski event już się wyprzedały. Sam dzień pierwszy to koszt rzędu 70 PLN, a na dwóch pozostałych dniach można imprezować już za 75 PLN. Za jakiś czas wejdą też do sprzedaży bilety na pojedyncze dni w cenie 45 PLN. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia w warszawskim klubie Jasna 1.

Unsound x Up to Date (fot. materiały prasowe)