Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Wojtek Mazolewski w wiosennej trasie

Dodany przez | 12/04/2017
Informacje
 
 

Artysta rusza w Polskę w ramach promocji solowego albumu.

10 kwietnia Wojtek Mazolewski i jego kwintet dali koncert w Londynie w ramach Church of Sound. Wtedy też odbyła się premiera nowego utworu zespołu. A już za tydzień lider grupy rusza w ogólnopolską trasę, aby promować swój zeszłoroczny album Chaos Pełen Idei.

Reszta zespołu również będzie go wspomagała podczas koncertów, a dodatkowo pojawią się na nich specjalni goście, wśród których są m. in. John Porter, Justyna Święs, Piotr Zioła czy Misia Ff.

Solowy album Wojtka Mazolewskiego tak naprawdę obfituje w międzygatunkowe kolaboracje. To zróżnicowany materiał pełen pozornego chaosu i całkowitej różnorodności, o wspólnym mianowniku, jakim jest jazz. Wojtek nie planował wydawać płyty, ale ta ostatecznie, w wyniku nieskrępowanej zabawy podczas twórczego procesu nagrywania, powstała. Covery, chociażby Jefferson Airplane czy Rage Against the Machine, ale też autorskie kompozycje i nowe aranżacje znanych na polskim podwórku utworów (Vademecum skauta Lady Pank czy mash-up Get Free Major Lazer z Gdybym Voo Voo), to łącznie 14 kawałków i ponad 45 minut muzyki.

Tak przedstawia się cały plan wiosennej trasy:

20.04 – Szczecin, Azoty Arena
21.04 – Warszawa, Niebo
22.04 – Ostrów Wielkopolski, Stara Przepompownia
23.04 – Katowice, NOSPR
6.05 – Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
11.05 – Gdańsk, Stary Maneż
12.05 – Poznań, B17
13.05 – Zielona Góra, Filharmonia
14.05 – Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska

Bilety na białostocki koncert, w cenie 80 zł, można kupić tutaj. Gośćmi specjalnymi podczas tego występu będą: John Porter, Ania Rusowicz, Justyna Święs i Piotr Zioła. W ramach całej trasy wybrzmią nie tylko utwory z albumu Chaos Pełen Idei, ale też kompozycje przygotowane specjalnie na wiosenne koncerty.

Wojtek Mazolewski – Chaos Pełen Idei (fot. materiały prasowe)