Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Trzy nowe gwiazdy Białystok New Pop Festival

Dodany przez | 15/06/2018
Informacje
 
 

Nowa impreza poszerza skład o kolejnych wykonawców. 

Białystok New Pop Festival to impreza, jakiej w Białymstoku jeszcze nie było. Duży festiwal, podczas którego wystąpią największe gwiazdy nowej fali polskiego popu, organizuje Co Jest Grane 24. Ostatnio do składu dołączyło trzech wykonawców. Są to:

Nosowska / Mrozu / Baranovski

Nosowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie alternatywnej, liderka grupy Hey i artystka solowa, ale też pisarka i komentatorka współczesnego świata. Pod koniec kwietnia ukazał się jej singiel Ja pas!, który objawił całkowicie nowy kierunek, w którym podąża jej solowy projekt. Wraz z producentem Michałem Królem (FOX) próbuje lżejszego popowego brzmienia i jesteśmy ciekawi, czym to wszystko się zakończy, Szansa na usłyszenie premierowego materiału pojawi się właśnie w Białymstoku.

Mrozu dał się wszystkim poznać jako autor radiowych hitów Miliony monet i Jak nie my to kto. W ubiegłym roku wydał jednak album, który pokazuje go z całkowicie innej strony. Trochę bluesa, trochę rocka, r&b i wykształcony, doświadczony wokal czynią go teraz jednym z ciekawszych zjawisk w nurcie dojrzałego popu. Warto dać się przekonać i posłuchać na żywo.

Baranovski to debiutant, ale zdołał już nabyć doświadczenie sceniczne, gdyż występował w koncertowej odsłonie zespołu xxanaxx. Brzmieniowo nie odstaje od tego, co prezentuje obecnie wspomniany wyżej Mrozu. Gitarowe dźwięki zakorzenione w bluesie i tradycjach lat siedemdziesiątych, ale uwspółcześnione wyważoną dawką elektroniki oraz znacznie bardziej dynamiczne. Dlatego nie dziwne, że Dym nie schodzi ze szczytów list przebojów, a artysta pojawia się w programach coraz to nowych festiwali muzycznych. Zagra również w Białymstoku i warto go zobaczyć, bo są to narodziny gwiazdy.

Białystok New Pop Festival odbędzie się w dniach 13-14 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Karnety dwudniowe w cenie 65 PLN można nabyć tutaj, a bilety jednodniowe w cenie 39 PLN również tutaj. Dzieci do 12 roku życia i dorośli powyżej 65 roku życia wchodzą za darmo.

Białystok New Pop Festival (fot. materiały prasowe)