Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Trzeci pakiet artystów na Tauronie

Dodany przez | 07/02/2017
Informacje
 
 

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka zdradzili kolejnych wykonawców. 

Ostateczny program festiwalu przybiera już coraz wyraźniejsze formy. Być może jest to spowodowane przesunięciem terminu (zamiast w drugiej połowie sierpnia impreza odbędzie się na początku lipca) albo po prostu organizatorzy chcą jak najszybciej podzielić się radosnymi informacjami o tegorocznym line-upie. Ten zapowiada się imponująco, bo do ogłoszonych wcześniej wykonawców, m. in. Gang Gang Dance, Christiana Löfflera, RY X czy Gold Panda, dołączyli dzisiaj:

The Cinematic Orchestra / Princess Nokia / Palms Trax / I-F / Romare / Michael Mayer / Yussef Kamaal

Największe poruszenie budzi występ The Cinematic Orchestra. Grupa wystąpi podczas koncertu otwarcia w katowickim NOSPR. Z doświadczenia wiadomo, że zarówno koncert otwarcia, jak i zakończenia, to wydarzenia na Tauronie szczególne. Tym bardziej, że zespół również nie jest zwyczajny. Płyty wydawane w klimacie nu-jazzu albo chamber popu to znaki rozpoznawcze reprezentantów Ninja Tune. Nie gorzej prezentują się też inni artyści. I-F ze swoimi neo-italo zagrał w ubiegłym roku na białostockim Up to Date, Princess Nokia wyróżnia się surowym podejściem do rapu, Palms Trax to brzmienie house, a Romare również przynależy do Ninja Tune, jednak w odróżnieniu od The Cinematic Orchestra lubuje się w bardziej basowych brzmieniach. W podobnych do nich klimatach porusza się za to jazzujący Yussef Kamaal. Listę zamyka reprezentant niemieckiego techno – Michael Mayer.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-9 lipca w katowickiej Strefie Kultury. Karnety można nabyć m. in. tutaj, w cenie 230 PLN (dwudniowy). Karnety trzydniowe trafią do sprzedaży jutro.

Tauron Nowa Muzyka 2017 (fot. materiały prasowe)