Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Tauron Nowa Muzyka zbliża się wielkimi krokami

Dodany przez | 04/05/2019
Informacje
 
 

Impreza już pod koniec czerwca, a w ramach wytężonego oczekiwania poznaliśmy większość programu. Kto dołączył do line-upu?

Od naszego poprzedniego wpisu minęło sporo czasu, więc nie dziwne, że od tego momentu skład Nowej Muzyki zdołał się więcej niż podwoić. Co najważniejsze, poznaliśmy drugiego headlinera. Został nim brytyjski raper Skepta, który w grudniu zdołał wyprzedać warszawską Progresję, a jego ostatnie dokonania czynią go najpopularniejszym grime’owcem od lat. Współtworzył przebój Praise the Lord (Da Shine) A$APa Rocky’ego, odpowiada za hity Shutdown i Man, jest ikoną popkultury. Własnie takich artystów na piedestale stawia katowicki festiwal.

Pozostałe nazwiska prezentują się następująco:

Oscar Mulero / Marie Davidson / Kornél Kovács / Novo Line / Karen Gwyer / Neon Chambers (Kangding Ray & Sigha) / Sosky / Roman Flügel / Thomas Fehlmann / Mariel Ito / Laurel Halo / Kamp! / Wrong Dials / LAFAWNDAH / coucou chloe / Brat Star / AWA / MUKA / ISNT / Mala Herba / Ivo Dimchev / Ana Carla Maza / Tatiana Heuman / Avtomat / Monster / dogheadsurigeri

Wszyscy powyżsi artyści zagrają na scenach Red Bull Music i FUTURE!/Carbon. To chyba dwa najbardziej lubiane namioty na Tauronie, po których spodziewać się można najlepszych setów i live actów z różnych stron świata, prezentowanych przez artystów o różnej wrażliwości. Najciekawiej na scenie Carbon zapowiadają się: showcase polskiego kolektywu Oramics (ISNT, Mala Herba, Monster, Avtomatdogheadsurigeri), koncert Francuzki o irańskich i egipskich korzeniach (LAFAWNDAH), występ przedstawicielki labelu Nuxxe (coucou chloe), glitchowe popisy Paszki i Kasi z Coals (MUKA) oraz prezentacja wielowarstwowych produkcji Tatiany Heuman.

Scena Red Bull Music obfitować będzie nie tylko w techno (Oscar Mulero czy Roman Flügel), ale również w house (m. in. ciągle zaskakujący Kornél Kovács) i elektroniczne eksperymenty (Laurel Halo i Marie Davidson). Nie można przeoczyć obecności w programie przedstawiciela The Orb – Thomasa Fehlmanna. Nie zabraknie również artystów z Polski: Kamp! z zeszłoroczną płytą, Sosky’ego, absolwenta Red Bull Music Academy w Nowym Jorku i Wrong Dials, DJ-a i producenta prowadzącego label Dym.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Został również ogłoszony skład Secret Stage. Oto artyści, którzy wystąpią na tej scenie:

Atom TM & Jacek Sienkiewicz / Anja Schneider / Deena Abdelwahed / HVOB / Slikback / Ptakh_Jung

Sekretna scena. co roku wzbudzająca emocje, zadowoli tym razem każdego. Zarówno fanów eksperymentu (współpraca weteranów muzyki elektronicznej: Jacka Sienkiewicza i Atom TM), melancholii (Austriacy z HVOB), jak i klasycznego techno (Anja Schneider). Nie zabraknie również afrykańskiego vibe, czego przypilnują SlikbackDeena Abdelwahed.

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę nie tylko dla uczestników festiwalu. FAJRANT, czyli taneczny maraton, odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca na Sztauwajerach. Wstęp jest wolny dla każdego, a pojawią się wtedy Red Axes, GYRL, Piotr Bejnar, Glasse, Raidho, Michał Margański i Jaromir Kaminski.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 20 – 22 czerwca w Katowickiej Strefie Kultury. Pierwszy dzień przeznaczony jest na koncert otwarcia, który uświetni Rhye. Karnety trzydniowe, w cenie 349 PLN, można kupić tutaj. Cena karnetu dwudniowego jest o 50 PLN niższa. Bilet jednodniowy kosztuje 199 PLN. Ceny dwóch pierwszych wzrastają już od dziewiątego maja, należy więc się spieszyć. Szczególnie, że znamy już podział artystów na dni. Rozpiska zdradza jednak, że kilkoro wykonawców zostanie jeszcze ogłoszonych, podobnie jak dokładna rozpiska godzinowa. Tym bardziej czekamy!