Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Podsumowanie ogłoszeń Tauron Nowa Muzyka

Dodany przez | 17/01/2019
Informacje
 
 

Znamy gwiazdę koncertu otwarcia, headlinera i dziesięciu innych artystów.

W tym roku katowicka impreza postanowiła po raz kolejny poeksperymentować z datą – Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w przedostatni weekend czerwca, a nie w ostatni, jak miało to miejsce w zeszłym roku. Weekend 20-22 czerwca należy więc spędzić w Katowicach.

Zmiana formuły na trzydniową (brak koncertu zamknięcia) może wydawać się zaskoczeniem, co jednak z tego, jeśli headlinerem zostaje taki zespół jak Kraftwerk. Niemiecka maszyna przyjedzie do Polski zaprezentować swoje największe hity, oczywiście w formule 3-D, jak to panowie ostatnimi laty mają w zwyczaju. Tak ważna grupa w historii muzyki musiała pojawi się na wyjątkowym festiwalu.

Również koncert otwarcia będzie niesamowitym, melancholijnym przeżyciem. Wystąpi podczas niego Rhye, projekt, który od 2012 roku czaruje zmysłowymi kompozycjami. Tym lepiej wybrzmią one w budynku NOSPR-u, gdzie ma odbyć się wydarzenie.

Główny skład imprezy został zasilony przez:

Apparat (live) / GusGus / Jazzanova (live) / Yves Tumor / The Mouse Outfit / Fatima Al Quadri (live) / Bjarki A/V (live) / Matthew Dear / Gaika / Lisa Morgenstern

Do Polski regularnie wracają Apparat, GusGus, Jazzanova i Gaika, można więc być pewnym jakości ich występów. Również Yves Tumor ostatnio udowodnił, że jest świetnym performerem i znalazł sposób na przekazanie publiczności emocji albumu Safe in the Hands of Love. Matthew Dear jest po premierze płyty Bunny, The Mouse Outfit, reprezentujący brytyjski hip hop, również w ubiegłym roku zaprezentowali światu nowe wydawnictwo. Lisa Morgenstern wsławiła się swoim lekkim, kojącym popem, a o dobrą dawkę techno zadba Bjarki. O powiew basowego brzmienia z Senegalu nie będzie się trzeba martwić za sprawą Fatimy Al Quadri.

Już teraz czekamy na kolejne ogłoszenia i z niecierpliwością wypatrujemy czerwca. W ramach wyraźniejszej wizualizacji nadchodzących wydarzeń można już teraz nabyć karnet: dwudniowy w cenie 269 PLN lub trzydniowy w cenie 309 PLN. Bilety jednodniowe kosztują 179 PLN. Katowicka Strefa Kultury już czeka na nas!.

Tauron Nowa Muzyka (fot. materiały prasowe)