Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: OFF ogłasza po raz kolejny

Dodany przez | 12/03/2018
Informacje
 
 

Grono artystów ponownie uległo poszerzeniu.

Trzeba przyznać, że regularności od Artura Rojka śmiało mogą się uczyć inni organizatorzy polskich festiwali. Średnio co dwa tygodnie poniedziałkowy wieczór w trójkowym Aksamicie Anny Gacek należy właśnie do niego i OFFowych ogłoszeń. Tym razem poznaliśmy 7 nowych gwiazd. Do line-upu imprezy dołączyli:

Nanook of the North / Bass Astral x Igo / Or:la / Housewives / Wednesday Companella / …And You Will Know Us by the Trail of Dead grają Source Tags & Codes / Ariel Pink

Nie da się ukryć, że jest to rzut naprawdę ważny. …And You Will Know Us by the Trail of Dead zagrają album, który, jako jeden z niewielu w historii muzyki, może poszczycić się pełną notą wystawioną przez wpływowy serwis muzyczny Pitchfork. Mowa o Source Tags & Codes, przepełnionym brzmieniem z pogranicza indie rocka i post-hardcore. Nie mniej ważnym artystą jest Ariel Pink. Amerykanin w ubiegłym roku wydał swój kolejny udany album – Dedicated to Bobby Jameson. Następca równie dobrego Pom Pom był kolejnym spotkaniem z hypnagogic popem i psychodelią, opartą na brzmieniu lo-fi. Poza tym Ariel został kuratorem Sceny Eksperymentalnej. Jak zapowiada Artur, w tym roku będzie ona szczególnie szalona.

Z Azji przyjedzie do Katowic Wednesday Companella. Grupa znana już na japońskiej scenie, która teraz wyrusza na podbój Europy. W swoim brzmieniu, oprócz elementów j-popu, przemyca też dźwięki art popu, electropopu i hip hopu. Znacznie mniej melodyjną muzykę przywiozą Housewives. Grany przez nich eksperymentalny rock i no wave sprawiają, że koncerty nie należą do łatwych w odbiorze, ale zyskują dzięki temu dodatkowy, artystyczny wymiar. Or:la zaprezentuje natomiast autorski set, będący mieszanką house’u i etnicznych rytmów, przywodzących nieco na myśl Four Teta.

Polski skład zasilił duet Stefan Wesołowski & Hatti Vatti, znany jako Nanook of the North. Dosłownie kilkanaście dni temu światło dzienne ujrzał ich debiutancki self-titled, bogaty w  pasaże dźwiękowe przepełnione modern classical i ambientem. Na OFFie pojawi się też fenomen ostatnich kilkunastu miesięcy – elektroniczny duet Bass Astral x Igo, który wyprzedaje koncert po koncercie, wprawiając w taneczny trans tysiące fanów.

Kolejne ogłoszenia już za dwa tygodnie. Artur już teraz zdradził, że szykuje artystów jeszcze większego kalibru. Nic, tylko czekać. Na następne gwiazdy, ale przede wszystkim na lato. OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Karnety, w cenie 290 PLN, można nabyć tutaj. Oprócz ogłoszonych dzisiaj artystów na imprezie wystąpią m. in. Jon Hopkins, The Brian Jonestown Massacre, Grizzly Bear, Marlon Williams, Oxbow czy Moses Sumney.

OFF Festival (fot. materiały prasowe)