Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: OFF Festival ponownie ogłasza

Dodany przez | 22/05/2018
Informacje
 
 

Powoli zbliżamy się do końca ogłoszeń, ale Artur Rojek ciągle potrafi zaskoczyć.

Po niedawnych, ciekawych ogłoszeniach, przyszła pora na kolejny rzut artystów. Artur Rojek anonsował kilka dni przed dzisiejszym ogłoszeniem, że dla niego jest ono szczególnie bliskie. Oto pakiet artystów, którzy dołączyli do składu OFF Festivalu:

No AgeDerya Yıldırım & Grup Şimşek / Lonker See / Meek, Oh Why? / Pokusa / Sierść

Tak bliskim dla Artura zespołem jest amerykański duet No Age. Randy i Dean nagrywają wspólnie od 2005 roku i mają na swoim koncie cztery długogrające albumy, w tym tegoroczny Snares Like a Haircut. Muzycy lawirują między noise popem, garażowym rockiem a shoegaze i świetnie sprawdzają się na żywo. Również zza granicy, a dokładnie z Turcji, przyjedzie Derya Yıldırım. Wraz ze swoim, międzynarodowym już, zespołem, zaprezentuje tureckie klasyki ubrane w improwizowaną otoczkę oraz własne kompozycje. Jak to zwykle bywa przy okazji artystów tego rodzaju – może okazać się czarnym koniem festiwalu.

Reszta artystów pochodzi z Polski. Lonker See, space rockowcy z Trójmiasta, mają za sobą premierę bardzo udanego krążka One Eye Sees Red. Jednak skrzydła prawdziwie rozwijają na żywo, czego zadatek można otrzymać słuchając nagrania Live at Pijana Czapla, Olsztyn. Meek, Oh Why? jest kolejnym raperem w składzie OFFa, mającym, mimo młodego wieku, swój własny, rozpoznawalny styl i bardzo przemyślane teksty. Jazzowe trio Pokusa słynie z improwizowania, które muzycy mają we krwi i są w stanie robić to tak na płytach, jak i na żywo. Sierść to z kolei jeden z licznych projektów Jakuba Lemiszewskiego, skupiający się na brzmieniu, któremu bliżej do metalu, ale nie bez noisowych naleciałości. Trio, co nie jest dziwne dla wspomnianych gatunków, pełnię możliwości osiąga dopiero na żywo, czego będzie okazja doświadczyć w Katowicach.

To były przedostatnie offowe ogłoszenia. Ostatniego rzutu artystów możemy spodziewać się już niebawem. Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Oprócz ogłoszonych dzisiaj wykonawców wystąpią m. in. The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins, Ariel Pink, Aurora, Zola Jesus, Grizzly Bear, M.I.A. czy John Maus. Karnety, w cenie 330 PLN, można kupić tutaj. W sprzedaży są też specjalne łączone karnety na OFF i słowacki Pohoda Festival. Jest to wydatek rzędu 630 PLN.