Patronat
Promujemy
1 razy skomentowano

SU Poleca: Nowe ogłoszenia Colours of Ostrava

Dodany przez | 20/02/2016
Informacje
 
 

Tydzień gorących nowości! Do line-upu Colours of Ostrava dołączają legendarni Underworld i francuski mistrz dream pop M83.

Underworld, czyli duet Karl Hyde i Rick Smith, uznawany jest za jedną z najgłośniejszych i najwybitniejszych grup elektronicznej muzyki tanecznej. Znani ze znakomitej ścieżki dźwiękowej do filmu Trainspotting, gdzie znalazł się ich kultowy utwór Born Slippy, Hyde i Smith tworzą i przyjaźnią się od wczesnych lat 80-tych, a o klimatach electro wiedzą naprawdę wszystko. Współpracowali ze sobą i przyjaźnili się już od początków lat 80-tych. Mimo upływu lat Panowie nie zamierzają schodzić ze sceny i z powodzeniem czerpią inspiracje z najróżniejszych stylów muzycznych: techno, house, drum’n’bass, dub, rock, pop, dubstepu czy eksperymentalnego ambientu. Dzięki takiej mieszance, wpleceniu gitarowych brzmień i wokalu Karla Hyde udało im się płynnie połączyć klubowy styl z pop-rockową sceną. Podczas Colours of Ostrava Underworld zaprezentują nie tylko przekrój swojej dotychczasowej twórczości, ale i najnowszy dorobek Barbara Barbara, we face a shining future.

Anthony Gonzalez aka M83 to znany publiczności francuski elektromagik, wszechstronnie uzdolniony muzyk i wokalista. Anthony Gonzalez miłuje się w klimatach rodem z lat ’80 i muzyką filmową. Często podkreślał ogromny wpływ kultury amerykańskiej na swoją twórczość, a teraz, po piętnastu latach istnienia grupy wie również, co znaczy spełnienie „amerykańskiego snu”. Z rodzinnej Prowansji przeniósł się do Los Angeles i tam pracował nad kolejnym, długo wyczekiwanym wydawnictwem. Największy sukces to zdecydowanie podwójny album Hurry Up, We’re Dreaming, który we Francji pokrył się platyną i wygrywał w najważniejszych zestawieniach podsumowujących najważniejsze albumy 2011 roku. Artysta słynie także z tworzenia muzyki filmowej. Wystarczy wymienić soundtrack do filmu science fiction Oblivion z Tomem Cruise’em w roli głównej, czy niezależną francuską produkcję Yanna Gonzaleza, brata Anthony’ego, zatytułowanej You and the Night. Jego utwory mieliśmy również przyjemność usłyszeć w Top Gear i wielu reklamach telewizyjnych. Do Ostrawy M83 przywiezie całkiem nowy materiał, na który fani czekali pięć lat.

Czterodniowe karnety na Colours of Ostrava 2016 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore w cenie 359 PLN. W kolejnych miesiącach karnety będą pojawiać się w ograniczonych, droższych pulach. Dostępne są także bilety campingowe i parkingowe. Więcej szczegółów tutaj.

Colours of Ostrava 2016
14-17 lipca 2016 | Ostrawa, Czechy

Colours of Ostrava (fot. materiały prasowe)