Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Drugie ogłoszenie OFF Festival

Dodany przez | 28/01/2019
Informacje
 
 

Nowe nazwiska w programie katowickiej imprezy.

Ostatnio Artur Rojek gościł w Trójce przeszło dwa miesiące temu. Zdążyliśmy się już zniecierpliwić, ale na szczęście dzisiaj milczenie zostało przerwane. Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy w dniach 2-4 sierpnia wystąpią w Dolinie Trzech Stawów. Oto oni:

SAMA’ / Black Midi / Phum Viphurit / Lotic / Loyle Carner / Electric Wizard / Neneh Cherry / Aldous Harding

Z jak zwykle różnorodnych ogłoszeń wyróżnia się doom/stoner metalowa grupa Electric WIzard, która od lat była wyczekiwana przez fanów. Zazwyczaj artyści omijali Katowice, mimo że grali w okolicznych krajach, teraz ten stan się zmieni. Na OFF Festival powróci też córka marnotrawna z zeszłego roku. Aldous Harding odwołała swój występ ostatnio, ale tym razem taka sytuacja ma się nie powtórzyć. Jednocześnie artystka będzie miała w zanadrzu nowy materiał. Podobnie jak Loyle Carner, brytyjski raper, który nową płytę zapowiada na kwiecień. Miał już okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami, bo dwa lata temu zadebiutował dobrze przyjętym longplayem Yesterday’s Gone.

Nie można również przeoczyć Neneh Cherry. Trip hopowa artystka współpracowała w swojej karierze m. in. z Massive Attack i Gorillaz, a w zeszłym roku wróciła z udaną płytą Broken Politics. Neneh wystąpi co prawda za niecały miesiąc w Warszawie, ale zobaczenie jej w Dolinie Trzech Stawów może być jeszcze ciekawszym wyborem. Lotic również grali w Polsce nieraz, ale w Katowicach pojawią się z wyjątkowym projektem Endless Power, przy którego produkcji pomaga OFF Festival. Zeszłoroczne Power mieszało wiele elektronicznych wpływów, od ambientu po glitch, a jaki będzie następca?

Co roku na OFFie znajduje się miejsce dla wschodzących gwiazd muzyki gitarowej. Byli Fontaines D.C., byli IDLES, następni w kolejce są Black Midi. Wystarczy chwila obcowania z ich sesją w KEXP, żeby stwierdzić, że sukces jest im pisany. Na koniec jeszcze egzotyczne, ale bardzo przystępne nazwy: Phum Viphurit, czyli odświeżona wersja Maca DeMarco i brzmienie bliźniacze do Boy Pablo oraz SAMA’, Palestyńska DJ-ka, która dobrze wie, jak zagrać dobry taneczny set.

Karnety można kupować tutaj. W cenie 290 PLN są dostępne jeszcze do 25 lutego lub do wyczerpania zapasów. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 80 PLN. Czternasta edycja OFF Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Kolejne ogłoszenia już za miesiąc – 25 lutego.

OFF Festival (fot. materiały prasowe)