Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Dni Sztuki Współczesnej z pierwszymi artystami

Dodany przez | 08/04/2017
Informacje
 
 

Poznaliśmy dwóch pierwszych muzycznych wykonawców tegorocznej edycji.

Białostocka impreza co roku przyciąga swoim programem rzesze uczestników, którzy mogą zetknąć się z nowoczesnym teatrem, wydarzeniami plenerowymi, wystawami, pokazami tanecznymi czy koncertami. Właśnie te ostatnie pozwoliły na przyjazd do stolicy Podlasia artystów takich jak Lech Janerka, Smolik/Kev Fox, Manoid, Cosovel, Król lub Bokka.

W tym roku można liczyć na równie obfite muzyczne wieczory, a już teraz wiadomo, że jeden z nich uświetnią Kristen i Kobieta z wydm. Oba projekty łączy postać Mateusza Rychlickiego. Artysta jest jednym z założycieli Kristen – zespołu, który mimo prawie dwudziestu lat stażu na scenie, ciągle poszukuje nowych środków muzycznego wyrazu. Ich najnowszy album Las ukazał się w zeszłym roku i od razu został okrzyknięty jedną z najlepszych polskich płyt tego okresu. Twórczość grupy to starcie post-rocka, math-rocka i noise’u, spojone ideą nieograniczonego eksperymentowania, nie tylko w zakresie typowo rockowego instrumentarium.

Niedawno ruszył natomiast projekt Kobieta z wydm, którego sercem jest gwiazda wcześniejszych Dni Sztuki Współczesnej – Błażej Król. Wraz z żoną i wspomnianym Mateuszem powołał do życia trio, będące naturalną ewolucją jego muzycznej drogi i następnym etapem po UL/KR i solowej odsłonie. Wydany zaledwie w piątek album Bental to rozedrgana i niepokojąca płyta, czasem trudna w odbiorze, ale satysfakcjonująca. Właśnie na materiale z niej pochodzącym zespół oprze swój koncert. Obie grupy wystąpią w piątek 26 maja.

Festiwal odbędzie się w dniach 24-28 maja w różnych miejscach Białegostoku. Koncerty będą natomiast miały miejsce w Klubie Fama. Organizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Kultury. Więcej ogłoszeń można się spodziewać jeszcze w kwietniu.

Dni Sztuki Współczesnej (fot. materiały prasowe)