Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: Co już wiemy o Soundrive Festival?

Dodany przez | 11/02/2019
Informacje
 
 

Dzisiaj gdańska impreza ogłosiła czterech nowych artystów, a my podsumowujemy, co dokładnie wiadomo o nadchodzącej edycji.

Soundrive Festival to jedna z najdynamiczniej rozwijających się imprez letnich w Polsce. Festiwal od lat odbywał się na przełomie sierpnia i września, prezentując ciekawe zjawiska muzyki gitarowej i elektronicznej z całego świata, zazwyczaj przemilczane na innych wydarzeniach. W Gdańsku, w industrialnej przestrzeni stoczni i klubu B90, zdążyli się pojawić m. in. Iceage, Beach Fossils, Honne, Petite Noir czy Hundred Waters.

Dzisiaj poznaliśmy kolejne cztery gwiazdy tegorocznej edycji, która odbędzie się w innym niż zazwyczaj terminie, mianowicie w dniach 16 – 17 sierpnia. Na obecną chwilę skład imprezy prezentuje się następująco:

Kero Kero Bonito / DJ Seinfeld / P. Unity / Joulie Fox / Tommy Cash / Let’s Eat Grandma / Pył / Conner Youngblood / Free Games for May

Z ogłoszonego dzisiaj kwartetu najbardziej zachęcającą nazwą są Kero Kero Bonito. Brytyjskie trio w Polsce zagrało dotychczas dwa razy – w 2016 roku podczas OFF Festivalu i w zeszłym roku na Smolnej. Oba te koncerty znacznie się między sobą różniły, bo metamorfoza związana z nowym albumem przyniosła zmianę instrumentarium i całkowicie inne brzmienie – kompozycje ze słodkich bitpopowych piosenek przerodziły się w noisowo-twee popowe utwory z ogromną dawką energii i ukrytą pod warstwą gitar i przesterów piosenkowością. Nowe aranżacje starych hitów nadają im całkowicie inny wydźwięk, a fani na koncertach bawią się znakomicie. Tak zapewne będzie również w Gdańsku, dlatego nie powinno się tego występu przegapić.

W zeszłym roku DJ Boring zadbał o świetną afterową imprezę w ramach festiwalu, teraz ta rola przypadanie innemu przedstawicielowi outsider house’u, którym jest DJ Seinfeld. Szwed ma na koncie świetnie przyjęty album Time Spent Away From U, na którym pobrzmiewają również echa ambient house’u i acidu. O funkową energię zadba polski kolektyw P.Unity, który niedawno zadebiutował w Asfalcie albumem Pulp. Miłym zaskoczeniem może okazać się występ Joulie Fox, która pierwszy singiel z teledyskiem wydała zaledwie w listopadzie zeszłego roku. Wild Heart to zgrabne połączenie elektroniki i popu, mogące być zapowiedzią całkiem ciekawego koncertu.

Poprzednie ogłoszenia również przyniosły wiele ciekawych nazwisk. Let’s Eat Grandma są autorkami jednego z najciekawszych popowych albumów zeszłego roku i potrafią bawić się na koncertach lepiej niż niejedna osoba z widowni. Conner Youngblood wprawił się w powolnych, melancholijnych kompozycjach pokroju Australia, a polski projekt Pył, powstały po rozpadzie grup Ampacity i Marksman, to instrumentalne space rockowe odloty. Również z Polski jest grupa Free Games for May, która gra bardzo przyjemny dream pop i ma na swoim koncie EP-kę No Snow.

Niekwestionowaną gwiazdą będzie estoński raper Tommy Cash. Ostatnimi miesiącami artysta udowodnił, że jego muzyczne zdolności wychodzą znacznie poza rap na trapowych bitach, a album ¥€$ pokazał, jak umiejętnie połączyć PC music, bubblegum bass, rap i electropop. W takim wydaniu Cash jest witany z otwartymi rękami, szczególnie, że obecnie wyprzedaje koncerty w mgnieniu oka.

Karnety na Soundrive Festival można nabyć tutaj w cenie 149 PLN. Nie należy zwlekać, pierwsza pula wyprzedała się na pniu. Bilety jednodniowe pojawią się w ofercie zapewne bliżej wakacji. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16 – 17 sierpnia na terenie Ulicy Elektryków i klubu B90 w Gdańsku. Kolejne ogłoszenia na pewno jeszcze nadejdą.

Soundrive Festival (fot. materiały prasowe)