Patronat
Promujemy
0 razy skomentowano

SU Poleca: BOKKA prezentuje trzeci singiel!

Dodany przez | 12/11/2014
Informacje
 
 

BOKKA to jeden z najbardziej niezwykłych projektów tego roku na polskiej scenie muzycznej. Rok po premierze debiutanckiej płyty członkowie zespołu rozpoczynają prace nad drugim albumem. Przed przerwą dzielą się z fanami trzecim singlem – Violet Mountain Tops.

BOKKA od początku działa incognito, kierując uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – muzykę. Zaskakują oryginalnością, dojrzałością brzmienia oraz wyjątkową estetyką teledysków. Niespełna rok od debiutu mają za sobą blisko 40 koncertów w Polsce i zagranicą, m.in.: Open’er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie i brytyjski The Great Escape. Po tak intensywnym okresie zespół uznał, że jest gotowy na drugą płytę. BOKKA ogranicza więc działalność koncertową i zamyka się w studio. Zanim to się jednak stanie, zespół dzieli się z fanami swoim ulubionym utworem z płyty. To nie koniec niespodzianek. W grudniu na rozdaniu nagrody Nocne Marki dowiemy się czy BOKKA zostanie Zespołem Roku według czytelników Aktivista.

Od zespołu o singlu

„Violet Mountain Tops to nasz najbardziej 80’sowy kawałek, nawet roboczo nazywaliśmy go 80’s baby. Jest wesoły i smutny zarazem. W zależności od nastroju chcę się przy nim albo potańczyć, albo coś przemyśleć. Taki wycinek samotności, która czai się w snach. Zarówno tych złych, z których pragniemy się jak najszybciej obudzić, jak i dobrych, kiedy będąc zupełnie sami przeżywamy coś niewyobrażalnego, np. lecimy ponad fioletowymi górami. O tym właśnie jest tekst piosenki.”

Okładka singla

ZAIKS: Muzyka: BOKKA | Tekst: BOKKA

Kim jest BOKKA?

Wiadomo o nich bardzo niewiele. Ich debiutancka płyta wyraźnie zamieszała w środowisku muzycznym. Doczekali się dwóch singli – Town Of Strangers oraz Reason, do których teledyski zrealizował wielokrotnie nagradzany duet PSYCHOKINO. Zyskali uznanie jednego z największych portali muzycznych na świecie Pitchfork, jako pierwszy polski artysta zostali ogłoszeni w line-upie tegorocznego Open’era, a liczba odsłon znakomitego teledysku do singla Town Of Strangers przekroczyła 1 mln 350 tys. i nadal rośnie. Personalia i dorobek BOKKI są celowo owiane tajemnicą, by ich muzyka mogła mówić sama za siebie.

BOKKA na FB:
https://www.facebook.com/bokkamusic
https://www.facebook.com/nextpop

BOKKA na TWITTERZE:
https://twitter.com/bokkamusic

BOKKA na INSTAGRAMIE:
http://instagram.com/bokkamusic

Town Of Strangers klip:
http://www.youtube.com/watch?v=aflmCuUfq-I

Reason klip:
http://www.youtube.com/watch?v=rA93BdRA1Ns

Town Of Strangers (Enn remix):
http://www.youtube.com/watch?v=YDaFNGbTtY4