0 razy skomentowano

Open’er ogłasza pakiet artystów

Dodany przez | 06/02/2017
 

Dziewięciu nowych wykonawców.

W ciągu ostatnich miesięcy Open’er ogłaszał stopniowo headlinerów – znamy już prawie cały ich skład. Można jednak było narzekać na brak innych artystów, bo przecież na festiwal nie przyjeżdża się tylko dla głównych gwiazd. Wiedzieliśmy co prawda, że w Gdyni pojawią się m. in. James Blake i Mac Miller, ale to ciągle było mało. Aż do teraz.

Co prawda siedemnastu wykonawców to dalej nie jest oszałamiająca liczba, jednak na tym etapie ogłoszeń wypada całkiem dobrze. Szczególnie, że artyści ogłoszeni dzisiaj to naprawdę solidny pakiet, w skład którego wchodzą:

The Kills / Moderat / Royal Blood / George Ezra / Michael Kiwanuka / Warpaint / Taco Hemingway / Julia Pietrucha / The Dumplings

Może to trochę za wcześnie na ogłaszanie polskich artystów, jednak dzisiejsze nazwy z pewnością zapewnią poruszenie wśród fanów festiwalu. W końcu Taco Hemingway właśnie na Open’erze zaliczył swój spektakularny debiut przed dużą publicznością, również dla Julii Pietruchy kariera sceniczna rozpoczęła się właściwie od zeszłorocznego koncertu w Gdyni na miejskiej Open Stage. The Dumplings na swoich koncertach zbierają rzesze fanów i raczej nie należy się obawiać niskiej frekwencji..

Abstrahując już od naszym rodzimych gwiazd, zagraniczna reprezentacja zapowiada się wyjątkowo smakowicie. Z jednej strony garażowe granie od The Kills (którzy, miejmy nadzieję, nie odwołają swojego występu jak w ubiegłym roku na OFF Festivalu) i Royal Blood (tu zapewne szykuje się nowy album), z drugiej bardziej melancholijne brzmienia, czy to elektroniczne spod szyldu Moderat, folkowo-soulowe, które zapewnią występujący po raz pierwszy w Polsce Michael Kiwanuka i George Ezra lub dream popowe w wykonaniu zawsze urzekającego Warpaint. Bardzo dobrze, że Alter Art rzucił takim pakietem, poprawia to bowiem wizerunek festiwalu (teraz w programie jest dwukrotnie więcej wykonawców i to tych przez wielu wyczekiwanych), jak i napędza sprzedaż biletów.

Open’er Festival odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca na terenie lotniska Kosakowo. Bilety są dostępne w sprzedaży tutaj.

Open’er Festival (fot. materiały prasowe)