0 razy skomentowano

Metric udostępnia nowe utwory i zapowiada kolejny album

Dodany przez | 28/08/2015
 

Chociaż album kanadyjskiej grupy Metric – Pagans in Vegas – jeszcze się nie ukazał, zespół już zdradził pierwsze szczegóły na temat kolejnej płyty, która ukaże w przyszłym roku.

W ostatnich tygodniach fanom kanadyjskiego formacji Metric trudno było narzekać na brak nowości od zespołu. Nadchodzący album Pagans in Vegas ukaże się 28 września br. i już teraz można przesłuchać pięciu z trzynastu utworów, które pojawią się na krążku. Są to kompozycje: The Shade, Cascades, Too Bad, So Sad, Fortunes, utwór Lie Lie Lie jest za to dostępny w specjalnej aplikacji Pagan Portal, którą można pobrać za darmo przez Google Play i iTunes. Pagans in Vegas jest też pierwszym długogrającym albumem Metric, na którym znajdzie się utwór zaśpiewany przez gitarzystę formacji – Jimmy’ego Shaw (The Other Side) i wydaje być jednym z najodważniejszych albumów w karierze kanadyjskiego zespołu.

Najciekawszą nowością, o której mogliśmy się dowiedzieć w ostatnim czasie, mogą wydawać się jednak informacje na temat kolejnego albumu Metric, zapowiadanego na rok 2016. W wywiadzie dla serwisu SPIN, wokalistka zespołu – Emily Haines, określiła ten krążek jako czysty i naturalny. Chociaż muzyka Metric od zawsze była kojarzona z synth-popem, w nagrywaniu tej płyty nie został użyty żaden instrument wynaleziony po 1970 roku i będzie on podobny do solowej twórczości frontwoman zespołu, która wydawała dawniej pod pseudonimem Emily Haines & Soft Skeleton.

Utwór Fortunes, który znajdzie się na albumie Pagans in Vegas, można posłuchać poniżej:

Metric (fot. materiały prasowe)