0 razy skomentowano

„Lazaretto” najpopularniejszym winylem od 20 lat

Dodany przez | 10/08/2014
 

Jack White, amerykański muzyk z polskimi korzeniami, znany jest m.in. z tego, że wszystko, czego się dotknie, zamienia się w złoto.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że artysta słynie również z zamiłowania do płyt winylowych, a potwierdza to swoim ostatnim dziełem Ultra LP. Nieznany tytuł? A to nic innego jak nazwa winylowej wersji Lazaretto! Płyta ta jest szczególna i dopieszczona przez muzyka od początku do samego końca.

Jack White - Lazaretto

Jest to prawdziwe muzyczne dzieło sztuki. Płyta wpływa na odbiorcę nie tylko dźwiękiem, ale i obrazem. Ma wygrawerowany ruchomy hologram przedstawiający jeden z motywów głównych całego albumu, czyli anioła poruszającego się wraz z odtwarzaniem winyla. Strona A płyty odtwarzana jest od środka do zewnątrz. Zarówna strona A, jak i B, kończy się zapętlonym motywem muzycznym. Intro do utworu Just One Drink Jack White serwuje w dwóch wersjach – akustycznej i elektrycznej, położenie igły decyduje, która wersja zostanie odtworzona. Ukryte utwory dodatkowo wpływają na atrakcyjność płyty oraz zaintrygowanie słuchacza.

Lazaretto to drugi, solowy album artysty, co ciekawe jest to jednoczenie najszybciej nagrany i wydany krążek na świecie, a jako winyl jest dodatkowo najszybciej sprzedającą się płytą oraz najpopularniejszym wydawnictwem od 1994 roku. Przebija pod tym względem Vitalogy zespołu Pearl Jam. Sporo tych rekordów jak na jedną płytę. Nikt jednak nie może powiedzieć, że stało się to niezasłużenie. Pan White po raz kolejny pokazał klasę i doskonałość w każdym calu!