0 razy skomentowano

Erasure zapowiada album pierwszym singlem

Dodany przez | 01/08/2014
 

22 września ukaże się nowy album ERASURE, zatytułowany The Violet Flame. Pierwszym singlem promującym płytę jest Elevation

Nadchodzący krążek będzie szesnastym albumem zespołu. Nowe utwory to niesamowity, naładowany emocjami electro-pop, przepełniony melodiami syntezatorów, które zapadają w pamięć. Od pierwszych dźwięków The Violet Flame wciąga słuchacza w niesamowity optymizm, którym emanuje ERASURE. Album nagrany w Nowym Jorku i Londynie, wyprodukowany przez Richarda X, jest następcą wydanej w 2013 i docenionej przez krytyków płyty Snow Globe.

Stworzony prawie 30 lat temu duet kompozytorski Vince Clarke / Andy Bell od lat 80-tych, przez 90-te aż do dzisiaj prezentuje światu popowe hity. Piosenki takie jak A Little Respect, Sometimes, Victim Of Love, Ship Of Fools, Blue Savannah, Star, Chains Of Love, The Circus, Who Needs Love (Like That), Love To Hate YouDrama!, Always i Breathe zapewniły duetowi obecność na listach przebojów, a sukces dopełniło 5 kolejnych albumów, które znalazły się na szczytach list sprzedaży.

Erasure (fot. Phil Sharp / billboard.com)