0 razy skomentowano

Derek Sherinian dołączył do zespołu Joe Bonamassy

Dodany przez | 22/08/2013
 

Członkowie Black Country Communion znowu połączyli siły!

Znany z występów z Dream Theatre, Planet X i Alice Copperem, przez którego został nazwany Kaligulą Keyboardów, Derek Sherinian wstąpił do koncertowego zespołu amerykańskiego gitarzysty. Muzyk wystąpi z Bonamassą podczas trasy po Ameryce Południowej w sierpniu, usłyszeć go będzie można też na wrześniowych koncertach w Europie i Stanach.

Jak powiedział sam Joe Bonamassa: Derek jest genialnym klawiszowcem, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go powitać jako członka zespołu.

Black Country Communion – supergrupa, w której Bonamassa i Sherinian grali razem z Jasonem Bohnamem (synem słynnego perkusisty Led Zeppelin) i Glennem Hughes’em (Deep Purple, Black Sabbath) rozpadła się w marcu tego roku. Według informacji, które mediom przekazał Hughes, Joe Bonamassa odszedł z zespołu i nie pozwolił reszcie muzyków dalej działać pod tą samą nazwą. Przyczyną odejścia gitarzysty miała być zbyt duża ilość solowych koncertów i projektów, w których bierze obecnie udział. Pozostała trójka oświadczyła oficjalnie, że zamierza wkrótce otworzyć nową kapelę z innym gitarzystą, nie wiadomo jednak jak na ten konflikt wpłynie obecność Dereka Sheriniana w zespole, uważanego za wielką nadzieję bluesa, Bonamassy.

Przypominamy, że ostatni album Black Country Communion to wydany w 2012 roku Afterglow, natomiast oficjalna dyskografia gitarzysty poszerzyła się w tym roku o aż 3 pozycje. Mowa o koncertowym wydawnictwie An Acoustic Evening at The Vienna Opera House, drugim albumie duetu Bonamassa/Beth Hart Seesaw, a także debiutanckim krążku funkowego składu Rock Candy Funk Party nazwanym We Want To Groove.