Cykle
0 razy skomentowano

Odtwarzamy, Polecamy! | 29.08.15

Dodany przez | 29/08/2015
Informacje
 
 

Spragnieni nowych dźwięków?

Zobaczcie i posłuchajcie propozycji redaktorów SoundUniverse!

1. Paulina Dubij

Piosenka | The Struts – Could Have Been Me (posłuchaj tutaj)

Utwór pochodzący z debiutanckiego krążka – Everybody Wants zdecydowanie wyróżnia się na tle znajdujących się tam kawałków. Jest to najbardziej chwytliwa i energetyczna kompozycja, która wręcz zachęca do chóralnego śpiewania na koncertach. Już dawno żaden utwór nie wpadł mi w ucho tak jak zrobiło to Could Have Been Me.

Everybody_Wants_The_Struts

Album | Catfish And The Bottleman – The Balcony (posłuchaj tutaj)

Słuchając The Balcony ciężko uwierzyć, że jest to debiutancki krążek. Młodzi Brytyjczycy nie starają się niczego na siłę udowadniać i prezentują nam siebie w 37 minutach łobuzerskiego Indie rocka. Myślę, że warto jest mieć oko na poczynania tej kapeli, bo w przyszłości może nieźle namieszać!

CATFISH

2. Dariusz Wałaszewski

Piosenka | Total & Missy Elliott – Trippin’ (posłuchaj tutaj)

Chyba wszystkim fanom czarnej muzy zakręci się łza w oku, kiedy przypomną sobie ten kawałek. Nie jest wcale wyjątkowy. Jest po prostu przykładem dobrej muzyki R&B z końca lat 90. Kiedyś tego dobra mieliśmy na pęczki…Warto je odkrywać na nowo! W produkcji tego singla uczestniczyli Timbaland, Missy Elliott i Puff Daddy – te nazwiska mówią same za siebie. W tym wszystkim fantastyczne wokale dziewczyn z girlbandu Total, dla mnie dużo przyjemniejsze dla ucha, niż te np. od Destiny’s Child. Niestety dziś możemy po wysłuchania takiego numeru zaśpiewać tylko naszą Marylkę „Ale to już było…”. Dobrze, że są wspomnienia. Polecam!

Total - Trippin'

Album | Love Inc. – Love Inc. (posłuchaj tutaj)

Trwa lato, a latem czasem ma się ochotę na lżejsze taneczne brzmienia. Jeśli jesteście zmęczeni promowaną obecnie pseudowakacyjną muzyką, może warto odkryć coś zapomnianego z przeszłości? Mam na myśli debiutancki album kanadyjskiej tanecznej formacji Love Inc. z 1998 r. Trzeba przyznać, że płyta jest czymś więcej niż kolejną eurodancową produkcją. Pierwszym atutem jest kobiecy wokal zespołu – pani Simone Denny. Ze swym talentem śmiało mogłaby śpiewać w chórkach u samej Arethy Franklin. Kolejnym atutem płyty jest brak nudy! Album otwierają 2 chwytliwe single: Broken Bones i You’re A Superstar, które stanowią umiejętną mieszankę muzyki house i eurodance. Wraz z trzecim kawałkiem na płycie, zatytułowanym Homeless (Trip Mix) urosła moja miłość do tej płyty. Kawałek mógłby stać się klasykiem muzyki trip hop i powinien spodobać się wielbicielom wczesnego Massive Attack, jak również muzyki soul. Oficjalną tracklistę płyty zamyka kolejny spokojny numer – ballada Why Don’t You Take Me, bardzo przyjemna z resztą. Krótko mówiąc płyta zapomniana, ale warta waszej uwagi! Na pewno doda wam dużo pozytywnej energii przed rokiem szkolnym.

Love Inc.

3. Blanka Holuk

Piosenka | Raphael Saadiq – Let’s Take A Walk (posłuchaj tutaj)

Moja znajomość z kawałkiem Let’s Take A Walk jest świeża, jednak zapowiada się obiecująco. Piosenka w pewien sposób oddawała nastrój, jaki towarzyszył mi, gdy pierwszy raz ją usłyszałam. Być może dlatego zyskała moją sympatię. Wpadający w ucho tekst, prosta, pozytywna muzyka i klimat połowy XX wieku to dla mnie idealne połączenie. Sprawdza się jako lekarstwo na kiepski humor.

Raphael Saadiq - the way i see it

Album | Norah Jones – Little Broken Hearts (posłuchaj tutaj)

Płyta na każdą pogodę, porę dnia i roku, jednak najlepiej brzmi podczas deszczowych wieczorów. Romantyzm z umiarem. Każdy utwór ma coś w sobie, trochę tajemnicy, szczyptę magii. Tych, którzy znają tę pełną uroku wokalistkę, nie trzeba przekonywać, że albumu można słuchać bez końca.

Norah_Jones_-_...Little_Broken_Hearts_cover

4. Rafał Olejnik

Piosenka | Laser – Leaving It Too Late (posłuchaj tutaj)

Lisa Lobsinger powraca! Odkryta przez Broken Social Scene (dołączyła do składu kanadyjskiego kolektywu w 2005 roku, kiedy to Leslie Feist, Amy Millan i Emily Haines ze względu na swoje solowe kariery nie były w stanie koncertować z BSS) i śpiewająca też w niedziałającym już, własnym zespole Reverie Sound Revue staruje z nowym projektem – Laser. Utwór Leaving It Too Late zapowiada długogrający, debiutancki album nowej formacji, który ukaże się nakładem wytwórni Foreseen Entertainment. I choć od wydania jak dotąd najbardziej pamiętnego utworu zaśpiewanego przez Lisę – All To All minęło już pięć lat, wokalistka nadal nie przestaje czarować swym urokiem.

laser

Album | Destroyer – Five Spanish Songs (posłuchaj tutaj)

Znudzeni anglojęzyczną muzyką? Może coś po hiszpańsku? Dobrym wyborem będzie EPka Five Spanish Songs kanadyjskiego zespołu Destroyer, założonego przez znanego również z The New Pornographers song-writera Dan’a Bejar’a. Chociaż Dan zazwyczaj tworzy po angielsku (właśnie ukazał się dziesiąty, długogrający album formacji Destroyer o nazwie Poison Season), w pewnym momencie jego kariery poczuł się tym zmęczony i postanowił zrobić coś nowego. Wszystkie utwory, które znalazły się na wydanej w 2013 roku Five Spanish Songs są coverami kompozycji hiszpańskiego zespołu z Sewilli – Sr. Chinarro. W interpretacji Dan’a Bejar’a zyskały one drugie życie i naprawdę warto poświęcić dwadzieścia minut wolnego czasu na ich przesłuchanie.

destroyer-five-spanish-songs

5. Agata Jancewicz

Piosenka | Rhodes – Always (posłuchaj tutaj)

Po prostu polecam Wam ten utwór. Jest smutny. Jest prosty. Przesłuchałam go pewnie kilkaset razy.

RHODES-Wishes-2015-1200x1200

Album | Lauren Aquilina – Fools (posłuchaj tutaj)

EPka nie album. W dodatku dość stara, bo pierwsza wydana przez Lauren Aquilina, 3 lata temu. Może ktoś z Was jeszcze jej nie zna, nie słyszał i odkryje ją dzięki temu cyklowi. Byłoby fajnie. Nie wiem czy to akustyczny pop, czy trochę indie, czy folk, nie chcę się mądrzyć. Wiem, że są tam emocje, których zawsze szukam i że lubiłam słuchać tych piosenek wieczorami.

 artworks-000032216209-ecr2ga-original