Rubryki
3 razy skomentowano

Billboard: Notowania z 01/08/13

Dodany przez | 03/08/2013
Informacje
 
 

The Billboard Hot 100

Na amerykańskiej liście przebojów, The Billboard Hot 100, 8. tydzień z rzędu stawką przewodzi singiel Blurred Lines Robina Thicke, T.I. i Pharrella Williamsa. Jest to najdłuższy w tym roku pobyt singla na szczycie listy. Drugi najlepszy tegoroczny wynik w kontekście długości pobytu na 1. miejscu przypadł w udziale singlowi Thrift Shop Macklemore & Ryan Lewis (feat. Wanz), który królował na Hot 100 przez 6 tygodni. Ostatnim singlem, który dłużej niż Blurred Lines przebywał na czele zestawienia, było One More Night zespołu Maroon 5. Piosenka Maroon 5 przez 9 kolejnych tygodni okupowała 1. pozycję zestawienia – między wrześniem a listopadem 2012 r. Z kolei ostatni wokalista, który przez 8 tygodni notowany był na 1. miejscu, to Gotye, któremu udała się ta sztuka za sprawą singla Somebody That I Used To Know (duet z Kimbrą) – wiosną 2012 r.

Blurred Lines poprawia pewien rekord ustanowiony już tydzień wcześniej. Po raz 9. z rzędu piosence przypada w udziale tytuł Airplay Gainer, co oznacza, że ten tytuł zanotował największy wzrost odtworzeń w radiostacjach w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Licząc od roku 1985, gdy Billboard zaczął przyznawać tytuł Airplay Gainer, tylko 7 piosenek może pochwalić się 7-krotnym zdobyciem tego tytułu, z tym że nie wszystkie z nich zdobywały go tydzień po tygodniu, jak ma to miejsce w przypadku singla Blurred Lines. Rzeczona siódemka utworów to: Bruno Mars When I Was Your Man, Rihanna feat. Drake What’s My Name?, Rihanna Rude Boy, T-Pain feat. Yung Joc Buy U A Drank (Shawty Snappin’), Beyoncé Irreplaceable, Beyoncé feat. Sean Paul Baby Boy i Mariah Carey We Belong Together.

Po raz czwarty Blurred Lines to również najpopularniejszy singiel w amerykańskich radiostacjach.

Najwyżej notowany debiut na liście notuje w tym tygodniu brytyjsko-irlandzki boysband One Direction z najnowszym singlem Best Song Ever, który startuje od 2. miejsca. Piosenkę legalnie pobrano w ciągu tygodnia 322 tysiące razy, co stanowi najlepszy w tym roku wynik singla w tygodniu jego premiery. Dla One Direction nie jest to jednak rekordowe osiągnięcie, jeżeli o sprzedaż chodzi, ponieważ wydany w 2012 r. singiel Live While We’re Young w tygodniu premiery wygenerował 341 tysięcy legalnych pobrań w USA. Ale za to Best Song Ever przyniósł chłopięcej grupie najlepszą jak dotąd pozycję na Hot 100. 2 duże przeboje zespołu w tym regionie w szczycie formy notowane były bowiem na miejscu 3. (Live While We’re Young) i miejscu 4. (What Makes You Beautiful).

Na skutek ogromnego sukcesu singla Blurred Lines w USA francuski duet Daft Punk stracił możliwość, by pierwszy raz w karierze (i być może ostatni…) dojść do 1. pozycji Hot 100. Po 5 tygodniach spędzonych na miejscu 2. piosenka Get Lucky (kolaboracja z Pharrellem Williamsmem) przed tygodniem spadła na pozycję 4., a w tym tygodniu zamyka ona top 5. Za to Get Lucky od 11 tygodni rządzi w zestawieniu Dance/Electronic Songs, co stanowi rekordowe osiągnięcie dla tego zestawienia powołanego do życia na początku 2013 r. Lista ta budowana jest na podstawie sprzedaży fizycznej i cyfrowej utworów oraz ich odtworzeń w klubach muzycznych i radiostacjach, a dotyczy wyłącznie elektronicznej muzyki tanecznej.

Top 10 zamyka w tym tygodniu singiel Cruise Florida Georgia Line i Nelly’ego. Piosenka od 22 tygodni jest „numerem jeden” na liście Hot Country Songs, co jest równoznaczne z tym, iż poprawia ona rekord tej listy, a jest to zestawienie o długiej historii, gdyż liczy sobie już 69 lat.

Powoli po szczeblach listy wspina się aktualny brytyjski „numer jeden”, tj. Wake Me Up! Avicii i Aloe Blacca. W 5. tygodniu na liście singiel notowany jest na pozycji 48.

Right Now, czyli aktualny singiel Rihanny, nagrany we współpracy z Davidem Guettą, na razie ma ogromne trudności, by znaleźć się w czołówce Hot 100. W 6. tygodniu od debiutu na liście plasuje się na odległym 57. miejscu, a do tego notuje spadek z miejsca 50., które jest jednocześnie jego najlepszą jak dotąd lokatą w zestawieniu.

Połowę stawki przeskakuje w tym tygodniu duet Labrinth i Emeli Sandé, którego singiel Beneath Your Beautiful dopiero teraz zaczyna zdobywać popularność za Atlantykiem. Piosenka poszła do góry aż o 52 miejsca i plasuje się obecnie na miejscu 34.

W top 100 pojawia się łącznie 10 nowości: #2 One Direction Best Song Ever, #21 Ariana Grande Baby I, #53 Ellie Goulding Burn, #56 Chris Brown feat. Nicki Minaj Love More, #58 Sage The Gemini feat. IamSu Gas Pedal, #82 Ross Lynch, Grace Phipps & Jason Evigan Cruisin’ For A Bruisin’, #92 Marc Anthony Vivir Mi Vida, #97 Kenny Chesney When I See This Bar, #98 Emblem3 Chloe (You’re The One I Want), #100 Tim McGraw Southern Girl.

Największy spadek: z #51 na #72 – J. Dash Wop.
Największy awans: z #86 na #34 – Labrinth feat. Emeli Sandé Beneath Your Beautiful.
Najdłużej na liście: 60 tygodni – The Lumineers Ho Hey (aktualnie #47).

Notowanie z 01/08/2013 – top 40:

1. Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams Blurred Lines
2. One Direction Best Song Ever (nowość)
3. Miley Cyrus We Can’t Stop
4. Imagine Dragons Radioactive
5. Daft Punk feat. Pharrell Williams Get Lucky
6. Bruno Mars Treasure
7. Jay Z feat. Justin Timberlake Holy Grail
8. Anna Kendrick Cups (Pitch Perfect’s When I’m Gone)
9. Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton Can’t Hold Us
10. Florida Georgia Line feat. Nelly Cruise
11. Justin Timberlake Mirrors
12. Macklemore & Ryan Lewis feat. Mary Lambert Same Love
13. Zedd feat. Foxes Clarity
14. Maroon 5 Love Somebody
15. Capital Cities Safe And Sound
16. Selena Gomez Come & Get It
17. Ariana Grande feat. Mac Miller The Way
18. Jason Derulo The Other Side
19. Calvin Harris feat. Ellie Goulding I Need Your Love
20. P!nk feat. Nate Ruess Just Give Me A Reason
21. Ariana Grande Baby I (nowość)
22. Hunter Hayes I Want Crazy
23. Icona Pop feat. Charli XCX I Love It
24. Rocko feat. Future & Rick Ross U.O.E.N.O.
25. Randy Houser Runnin’ Outta Moonlight
26. J. Cole feat. Miguel Power Trip
27. Luke Bryan Crash My Party
28. Phillip Phillips Gone, Gone, Gone
29. Macklemore & Ryan Lewis feat. Wanz Thrift Shop
30. Ciara Body Party
31. AWOLNATION Sail
32. Rihanna feat. Mikky Ekko Stay
33. Bruno Mars When I Was Your Man
34. Labrinth feat. Emeli Sandé Beneath Your Beautiful
35. Blake Shelton feat. Pistol Annies & Friends Boys ‚Round Here
36. Wale feat. Tiara Thomas / Rihanna Bad
37. Lana Del Rey vs Cedric Gervais Summertime Sadness
38. Fall Out Boy My Songs Know What You Did In The Dark (Light Em Up)
39. Florida Georgia Line Round Here
40. Brett Eldredge Don’t Ya

Pełne notowanie odnaleźć można na stronie magazynu Billboard.

 

The Billboard 200

Pierwszy w karierze „numer jeden” na amerykańskiej liście albumów przypada w udziale Selenie Gomez. Jest to jej 4. album, licząc wydawnictwa nagrane przez nią, gdy występowała w ramach grupy Selena Gomez & The Scene. Najnowszy album zatytułowany Stars Dance znalazł w ciągu tygodnia ok. 97 tysięcy nabywców w USA. I chociaż nie jest to szczególnie imponujący tygodniowy wynik, dla Seleny Gomez jest to osiągnięcie rekordowe. Jej wcześniejsze longplaye sprzedawały się w tygodniu premiery w nakładach – kolejno: 66 tysięcy kopii – Kiss & Tell (debiut: #9), 66 tysięcy kopii – A Year Without Rain (debiut: #4), 78 tysięcy kopii – When The Sun Goes Down (debiut: #4, maksymalnie: #3).

Selena Gomez, która niedawno skończyła 21 lat, jest najmłodszą od 2010 r. wokalistką, której album zameldował się na 1. miejscu listy.

Ze szczytem po 2-tygodniowym przewodnictwie listą żegna się Jay Z. Jego album Magna Carta… Holy Grail notuje 40-procentowy spadek sprzedaży i z tygodniowym nakładem rzędu 77 tysięcy kopii ląduje na pozycji 2. Warto przypomnieć, że krążek jest 13. albumem w karierze rapera, który pojawił się na 1. miejscu. Tylko The Beatles umieścili na czele listy więcej tytułów – łącznie 19.

Na uwagę zasługuje również wysoki debiut nowego albumu Marca Anthony’ego, byłego męża Jennifer Lopez. Jego wydawnictwo pt. 3.0 wystartowało od pozycji 5., generując sprzedaż rzędu 39 tysięcy kopii. Wokalista w top 10 umieścił już wcześniej 2 inne nagrane przez siebie albumy, tyle że oba były wydawnictwami anglojęzycznymi. To obecne wykonywane jest w języku hiszpańskim. Od ponad 2 lat (od kwietnia 2011 r.) żaden hiszpańskojęzyczny album nie pojawił się w top 5 listy (ostatni był longplay Mana pt. Drama Y Luz, notowany na miejscu 5.). Co więcej, od listopada 2011 r. żaden hiszpańskojęzyczny album nie sprzedał się w ciągu tygodnia w takim nakładzie (ostatni lepszy tygodniowy rezultat uzyskał longplay Formula: Vol. 1 Romeo Santosa – 62 tysiące kopii, notowany na miejscu 9.).

W siłę rośnie soundtrack do produkcji Disneya, Teen Beach Movie, który awansował w tym tygodniu z miejsca 8. na 3.

Bolesny spadek zalicza raper Ace Hood, którego najnowszy longplay, Trials & Tribulations, po debiucie na miejscu 4. przed tygodniem tym razem notowany jest 22 miejsca niżej.

Diamentowy album 21 Adele, bestseller roku 2011 oraz 2012, w 127. tygodniu na liście zamyka tygodniowe top 40 po spadku o 1 miejsce.

Najnowsze wydawnictwo duetu Pet Shop Boys pt. Electric po debiucie na 26. miejscu tydzień temu wypada z top 100, zatrzymując się na pozycji 103.

W 3. tygodniu na liście drugi w karierze album Skylar Grey, Don’t Look Down, ledwo mieści się w zestawieniu. Po debiucie na miejscu 8., album zaliczył ogromny spadek na miejsce 69., a w aktualnym notowaniu znalazł się dopiero na pozycji 183. Może lepsze byłoby jego przyjęcie, gdyby Grey wydała go co najmniej 2 lata wcześniej, gdy jej nazwisko wiązano z sukcesem singla Love The Way You Lie Eminema i Rihanny, którego jest współautorką, oraz singli Coming Home Diddy-Dirty Money i I Need A Doctor Dr. Dre i Eminema, w których udzielała się wokalnie i których również jest współautorką.

W top 200 pojawia się w tym tygodniu 17 nowości: #1 Selena Gomez Stars Dance, #5 Marc Anthony 3.0, #8 We Came As Romans Tracing Back Roots, #9 Kompilacja Rich Gang, #14 Edward Sharpe & The Magnetic Zeros Edward Sharpe & The Magnetic Zeros, #19 The Rolling Stones Hyde Park – Live, #27 The Winery Dogs The Winery Dogs, #37 Hands Like Houses Unimagine, #47 Gogol Bordello Pura Vida Conspiracy, #55 Kompilacja Motown 25, #59 Secrets Fragile Figures, #62 Guy Clark My Favorite Picture Of You, #87 Fight Or Flight Life By Design?, #112 Soundtrack The Smurfs 2, #140 The Mountain Goats All Hail West Texas, #145 The Startler Brothers Best From The Farewell Concert, #156 Jimmy Eat World iTunes Session (EP).

Notowanie z 01/08/2013 – top 40:

1. Selena Gomez Stars Dance (nowość)
2. Jay Z Magna Carta… Holy Grail
3. Soundtrack Teen Beach Movie
4. Kidz Bop Kids Kidz Bop 24
5. Marc Anthony 3.0 (nowość)
6. Florida Georgia Line Here’s To The Good Times
7. Imagine Dragons Night Visions
8. We Came As Romans Tracing Back Roots (nowość)
9. Kompilacja Rich Gang (nowość)
10. Justin Timberlake The 20/20 Experience
11. Sara Bareilles The Blessed Unrest
12. Bruno Mars Unorthodox Jukebox
13. J. Cole Born Sinner
14. Edward Sharpe & The Magnetic Zeros Edward Sharpe & The Magnetic Zeros (nowość)
15. Macklemore & Ryan Lewis The Heist
16. Blake Shelton Based On A True Story…
17. Daft Punk Random Access Memories
18. Soundtrack Pitch Perfect
19. The Rolling Stones Hyde Park – Live (nowość)
20. Wale The Gifted
21. Hunter Hayes Hunter Hayes
22. Kompilacja Now 46
23. P!nk The Truth About Love
24. Kanye West Yeezus
25. Darius Rucker True Believers
26. Ace Hood Trials & Tribulations
27. The Winery Dogs The Winery Dogs (nowość)
28. Michael Bublé To Be Loved
29. Taylor Swift Red
30. Demi Lovato Demi
31. Ciara Ciara
32. Skillet Rise
33. Phillip Phillips The World From The Side Of The Moon
34. Black Sabbath 13
35. Maroon 5 Overexposed
36. Mumford & Sons Babel
37. Hands Like Houses Unimagine (nowość)
38. Lana Del Rey Born To Die
39. One Direction Take Me Home
40. Adele 21

Pełne notowanie odnaleźć można na stronie magazynu Billboard.

Więcej tekstów mojego autorstwa przeczytacie na moim blogu.


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Notice: Undefined variable: comment_num in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-content/themes/steam/comments.php on line 16
razy skomentowano
 
Odpowiedz na komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

 

    Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Pozostaw odpowiedź 
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/yarpen92/domains/sounduniverse.pl/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4796